Myška Miky

Děkujeme moc Ingrid E. za poslání kompletního návodu na dvě skákací hry. První se jmenuje Myška Miky. Tu jsme vůbec neznali. Skákací guma musí být dost dlouhá, aby se to dalo hrát. Paní Ingrid poslala nejen slovní popis hry, ale i fotky a dokonce i video prostředku hry. Děkujeme moc, pokud byste někdo další znal nějakou bezvadnou retrohru, kterou my neznáme, a byl jste ochotný nám ji také takhle pěkně popsat a nafotit, podělíme se o ni s našimi čtenáři stejně jako v případě Mišky Miky. 

Miška Miky bramboříky
Ingrid: "Něco málo jsem nafotila ve škole, pro lepší představu. 2 hráči drží gumu (musí se překřížit -jak uvidíte na fotce) a říká se básnička: Miška Miky bramboříky raz, dva, tři, konec hry. A ti dva musi po odříkání básničky vytvořit překážku šlápnutim na gumu, otočením. Ostatní musí prolézt nebo přeskočit tak, aby se nedotkli gumy. Jestliže se dotkne - vypadává a kdo zůstane poslední ve hře vyhrává :) "


1. Obdélník drží dva naproti sobě

IMG_4824


2. Jeden hráč přehmátne, aby vytvořil kříž.

IMG_4825


3. (Zde je to zmenšené aby to vlezlo na fotku) takhle vypadá kříž na hru Miška Miky

IMG_4826

A pak už se říká říkánka Miška Miky bramboříky raz, dva, tři, konec hry a připravuje se past na Myšku Miky. Jak se past nachystá? Podívejte se na video.

https://www.youtube.com/watch?v=Ai8bjmWG9_8


4. Děti se snaží,  podlézt, prolézt, přeskočit jen se nesmí dotknout gumy. Kdo se dotkne gumy, vypadává, kdo zůstane jako poslední bez doteku, vyhrává. 

IMG_4831