Pruženka: jak to všechno začalo

4Kavky_Pruženka a Kuličník (4)

V dubnu roku 2016 jsme s dcerou vyrazily ven skákat přes gumu. Hodně jsem jí o téhle zábavě Husákových dětí vyprávěla. K Vánocům dostala od mé ségry skákací gumu s návodem staženým z internetu. Ale nějak mi podle něj nešlo skákat. Tak jsem začala vzpomínat, jakže jsme to jako děcka skákaly. Hodně mi pomohly učitelky ve školce, kam chodí naše děti, něco málo jsem objevila ve starších knížkách o dětských sportech a aktivitách. Na internetu kupodivu nebylo skoro nic. Jen na mě všude vyskakoval pořád stejný polský návod, který ke gumě dostala i dcera. Pořádná skákací guma s návodem nebyla nikde. 

Byla jsem překvapená, že tuto super zábavičku ještě nikdo pořádně nezpracoval. Koupila jsem proto všechny skákací gumy na trhu, ale byla to bída. Gumy byly krátké, návody žádné nebo v cizím jazyce, balení mizerné. Jak jsem to prožívala a radovala se z každé nové sestavy, kterou mi někdo připomněl, skákala jsem furt a všude. V jedné zahradní restauraci jsem strčila kamarádce do ruky tablet, aby mě natočila. Gumu držely děti a já se prostě jen bavila. Video jsem pak hodila k sobě na facebookový Maminator.

Mělo pouhých 50 vteřin a změnilo mi život. Právě toto kraťounké video nastartovalo cestu, která vedla až k rodinnému hračkářství 4 Kavky. Za 2 týdny ho vidělo 1,6 miliónu lidí, na Facebooku naskákaly tisíce lajků a mně docvaklo, že ostatní jsou na tom stejně jako já. Všichni gumu milovali, chtěli by skákat, ale neví jak. Tehdy se zrodil nápad poradit jim, jak skákat. Nejdřív jsem proto napsala velký skákací seriál, a pak vytvořila celou herní sadu - Pruženku. Skákací hru s vychytaným českým návodem.