Heck Meck/Heckmeck - různé varianty hry

HECKMECK žížalky na grilu

Heck Meck nebo taky Heckmeck je prima celorodinná výplňovka nebo-li filler. Tedy hra maximálně do půlhodinky, která ale baví malé i velké. Nenechte se zmást dětským designem, hra je to zcela plnohodnotná a my dospěláci ji moc rádi hrajeme i sami bez dětí. Pokud máte podobný vkus na hry jako my a taky nejste nijak moc zkušení a z hodinových her s dvacetistránkovými pravidly se vám dělá špatně, Heck Meck by u vás v kalaxu (ikeácké knihovně na hry) neměl chybět. Existuje ale celá řada variant. V současnosti se nedá koupit skoro žádná, ale není problém hru koupit v Německu přímo od vydavatele. České návody najdete podrobně popsané třeba právě tady na našem blogu. A teď k těm variantám, rukama nám prošly čtyři a jasným favoritem je základní menší krabička Heck Meck. Někdy též nazývaná Heckmeck - žížalky na grilu

unnamed (26)_1

 

HECKMECK - základní verze

Celý článek o základní hře Heck meck.

IMG-5475

 

HECKMECK DE LUXE

Pak je rozšířená De Luxe edice, ta je vlastně ale tak složitá, že hru zdržuje a sebere jí kouzlo jednoduchosti. nějaké komponenty z De Luxe verze bych možná do základu přihodila, ale určitě ne všechny. V základu tato hra funguje bezvadně a nic jí nechybí. Celý článek o speciální De Luxe edici hry v plechové krabici 

unnamed (1)_1

 

Mini v plechovce

Pořídili jsme i miniverzi v malé plechové krabičce a ta se nám nelíbí nejen vizuálně, ale ani na ohmat a blbě se s ní hraje. Takže za nás palec dolů. 

unnamed (31)

 

Heck Meck junior

Je verze pro menší děti od pěti let. Místo číselných kostek jsou tam kostky obrázkové, pravidla i hrací kameny jsou jednodušší. Na kamenech na grilu jsou jen čísla 4-9 a daný kámen hráč získá tak, že na 6 kostkách nahází daný počet obrázků. Přičemž je tam rozpůlená houska za dva body a červík, který každý hod musí potvrdit stejně jako v ostatních podobách hry, je za 1 bod. Místo čísel si dáváte stranou kostky se stejným symbolem/obrízkem. Stejně jako v ostatních variantách se odožené symboly nesmí v jednom hodu opakovat a odkládat znovu. Pokud máte neplatný hod, netrestá se vracením kamene na gril, ale jen se otáčí nejvyšší kámen obrázkem dolů. Stejné je radení kamene, pokud nahážete přesný počet, jaký je na kameni. Stejný je i konec, končí se, když na grilu dojdou volné kameny a kdo má nejvíc červíků nakreslených na hracích kamenech, vyhrává. 

HeckMeck junior

  • věk: 5+
  • 2-5 hráčů
  • 15-20 min 

Tu bychom taky nedoporučili, protože stejně dítě už musí umět trochu počítat, a když už trochu počítá, může hrát i normální základní verzi, která je hmatově, váhově i vizuálně na jiné úrovni. Mnohem lepší. 

unnamed (27)

Takže chcete-li Heckmeck, kupte si ho v Německu přímo od vydavatele ZOCH a návod si přečtěte u nás. Do linku jsme vložili moc hezkou verzi, kterou ale sami doma nemáme, je to podle nás de luxe složením, ale v krabičce za cenu a ve velikosti základu. Pokud byste to pořizovali, doporučujeme hrát jen základ a postupně sem tam něco přidat. Slepici, samostatné červíky nebo tak.

VERDIKT: Základ je nejlepší a hra je fakt zábavná a univerzální pro všechny věkové kategorie od cca 6+. unnamed (30)

 V -eshopu co nevidět budeme nabízet základ + rozšíření = deluxe verze. Dovezli jsme hry z Německa a stořili náš vlastní český velice podrobný návod, který vám k hrám přiložíme. Mrkněte pod víko, co balení obsahuje.