Cézarky: Červenus Modrus

Neohodnoceno

V krabičce je 6 kostek ve dvou barvách (3 petrolejové a 3 červené), lněný pytlík a obsáhlý český návod. V něm najdete tipy na 13 různých kostkových her: 21 aneb oko bere, ovládni srdce, nebe peklo, do stovky, houpačka, kukačka, trdlo a Xantypa, mraky  pětek, skok smrti, Atlanta, Maroko, Belzebub a zakázaná čísla. Hra je určena pro děti, které už umí počítat, předškolákům s počítáním mohou pomoci rodiče. Na cestách se kostky mohou házet do víčka krabičky.   

260 Kč
Skladem (36 ks)

Kostky provázely lidi odnepaměti, protože byly malé, jednoduché a lidi je mohli nosit v kapse. V nejrůznějších obdobích byly postaveny mimo zákon, třeba, když kvůli hraní kostek muži opomíjeli své povinnosti během válek. Vyráběly se ze všech možných materiálů, původně z kostí mrtvých zvířat. 

ALEA IACTA EST Kostky jsou vrženy

Víte, kdo pronesl onen slavný citát „Alea iacta est“ neboli Kostky jsou vrženy? Byl to římský císař Gaius Julius Caesar v polovině prvního století n.l.. Rozhořčilo ho rozhodnutí senátu, že moc přebírá jeho sok Pompeius. Podle římských zákonu nesměl nikdo ozbrojený překročit hraniční řeku Rubikon směr Řím. Caesar to ale udělal, a právě než zavelel svým legiím řeku překročit a táhnout na Řím, pronesl onu slavnou větu. Rozehrál tak nebezpečnou a riskantní hru s nejistým koncem. Takové jsou i kostky. Vyšlo mu to. Nakonec se bez boje zmocnil Říma a stal se diktátorem.

S Cézarkami si můžete užít nevinného hazardu i vy. V návodu je celá řada kostkových her, které jsme testovali s dětmi i s dospělými. Bavily všechny. Prostudovali jsme stovky kostkových her, desítky otestovali a tady je to nejlepší, co nás nejvíc bavilo. S našimi Cézarkami můžete vyrazit na večírek, na výlet s dětmi, jsou stejně jako Pruženka nebo Kuličník i dokonalým dárkem. Cézarky obsahují dřevěné kostky od českého výrobce, jednoho z posledních výrobců dřevěných hraček nejen u nás, ale i v Evropě. Originální, léty ověřenou kvalitu ze zdravotně nezávadných materiálů zaručuje už více než 100 let. Stejně jako u ostatních her, i Cézarky mají na blogu www.Maminator.cz bezplatné rozšíření návodu v podobě několika článků s dalšími tipy na kostkové hry. 

 Pozn.: Odstíny kostek se mohou od fotografie drobně lišit, také pytlíčky a převazovací provázky mohou být jiné než na fotografii.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: