Inujitka: komplet (přebírání ve dvou i v jednom)

S Inujitkou, kamarádkou Pruženky a Kuličníka, se naučíte přebírat provázek na všechny způsoby. Ve dvou i v jednom. K přebírání ve dvou dostanete klasický harmonikový návod i hodně vytuněnou přehlednou tabulku s 11 provázkovými obrázky a 11 způsoby přebrání a co kterou cestou z čeho vznikne. Výborný pomocník. K samopřebírání je třicetistránkový voděodolný návod na stvoření 22 provázkových obrázků.

Přebírání provázku byl hit nejen nás Husákových dětí, přebíralo se a dodnes se přebírá po celém světě. Však existuje i světová federace přebírání provázku. Tedy spíš  samopřebírání, přebírání ve dvou jsme objevili jen u nás, v Polsku a v Rusku. V tomto setu najdete komplet přebírání, to znamená vše k přebírání ve dvojici i k tzv. samopřebírání, tedy přebírání provázku jen na vlastních rukou.

INUJITKA: komplet obsahuje 6 provázků ve třech různých délkách, každá délka se hodí na něco jiného. Od každé délky jsou dva provázky, abyste mohli přebírat ve vícero lidech a třeba se od sebe navzájem i učit. Videa, jak na to, najdete na našem videoportálu www.retrohrani.cz.590 Kč
Skladem

INUJITKA: komplet (samopřebírání i přebírání ve dvou)

U nás frčelo přebírání ve dvou, ale hodně našich známých a dnes již pamětníků si vzpomíná i na to, jak je babičky učily samopřebírání. Proto se věnujeme oběma disciplínám, i když samopřebírání pro nás byla úplná novinka a museli jsme se ho rok a půl učit a vymyslet systém zápisu tak, aby návod byl stejně užitečný jako ostatní naše návody. K dvojpřebírání zas nestačilo jen si vzpomenout na jednotlivé způsoby přebrání, abychom tuto zábavu dokonale zkotili, rok a půl jsme ladili přebírací tabulku. Říkáme ji čertova tabulka a hodně, hodně jsme se při jejím vynalézání zapotili. 

 

INUJITKA: přebírání ve dvou 

Balení obsahuje:

 • 6 provázků ve třech barvách (svítivě žlutá, svítivě oranžová a svítivě zelená) a různých délkách
 • náš klasický obsáhlý harmonikový návod
 • přehlednou tabulku, jak přebírat ve dvou

 

INUJITKA: samopřebírání (22 her)

Balení obsahuje:

 • podrobný český návod na 22 provázkových obrázků
 1. kytka
 2. hrnek na kávu
 3. Eiffelovka
 4. polévková mísa
 5. anděl
 6. hvězda
 7. pavouk
 8. parašutista
 9. motýl
 10. 1-8 diamantů
 11. hipsterská liška
 12. kalhoty
 13. Petřín
 14. houpací síť
 15. kouzlo  

Materiál: provázky z české galanterie, 100% polyester, ohněm pájené spoje bez uzlíků, které by při přebírání dělaly neplechu. 

Krabice na tuto sadu je z české továrny na ručně potahované dárkové krabičky. Veškeré ilustrace opět pocházejí z dílny našeho dvorního ilustrátora Lukáše Fibricha. Komponenty se vždy snažíme kupovat od zlatých českých ručiček. Ke všem hrám najdete hromadu videí i dalších tipů na hraní v našem videoportálu www.retrohrani.cz, který vznikl ke stejnojmenné knize. Knihu Retrohraní napsala Alice a je v ní více než 200 her Husákových dětí včetně veškerého přebírání provázku. 

 

Kategorie: Hry