Inujitka: přebírání ve dvou

325 Kč
Dále už vyrábět nebudeme
Položka byla vyprodána…

Přebírání ve dvou byla klasika. Obálka, dopis, voda, vzpomínáte? S Inujitkou můžete přebírat ve dvou lidech donekonečna. Díky návodu si připomenete všechny obrázky i způsoby přebrání. V balení je i čertova tabulka - naše největší vychytávka - díky které zjistíte, co kterým přebráním vznikne, a nedostanete knot out (vyoutování provázkem). K tomu jsou 3 provázky o 3 různých délkách (nejdelší na přebírání ve dvou, dva kratší na samopřebírání). Přebírat se můžete naučit i pomoci videí na našem bezplatném videoportálu www.retrohrani.cz

Připomeňte si přebírání provázku s naším tv seriálem Retrohrátky na Streamu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přebírání provázku je jedna z nejstarších her, první zmínky o hraní si s provázky bychom nalezli už v prvním století n.l. v Řecku. Ale dochovaly se záznamy z celého světa. Když lidé neměli vhodné provázky třeba z rybářských sítí, použili vlasy nebo šlachy zvířat. Dodnes se přebírá po celém světě. "Přebírání je zdravá, finančně nenáročná cesta, jak se zbavit stresu a zapomenout na starsti. Je to pohybová meditace," říká o hře s provázkem člen Mezinárodní asociace přebírání provázku (ISFA) Gelvin Stevenson. 

U nás přebírání frčelo v 70. a 80. letech minulého století. Husákovy děti přebíraly stejně často jako skákaly gumu nebo blbli na klepáči koberců. Hit to ale byl i za mořem, kde v roce 1976 vytvořily Kanaďanky Jane Muirová a Robyn Lawricková světový rekord, když v Albertě v supermarketu vydržely přebírat 21 hodin a celkem si vyměnily provázek 22 700x.  

INUJITKA je česká Jitka s eskymáckými předky, protože právě Inuité umí z provázků kouzlit více než 2000 tvarů. INUJITČINA babička byla Inuitka. Děda byl etnograf, svou životní lásku potkal v Grónsku na jedné výpravě. Jitka sice neumí 2000 tvarů jako její prapředci, naučí vás toho ale hodně. Umí i samopřebírání, v krabičce na něj najdte dva kratší provázky (růžový a žlutý). Ve světě se přebírání provázku říká nejčastěji Cat's craddle = Kočičí kolíbka. Asi protože základ hry připomíná kolíbku. 

Hra je vhodná pro dva ráče od pěti let, rozvíjí jemnou motoriku, kreativitu a paměť. 

Co si společně s naší INUJITKOU připomenete?

 1. základ
 2. kolíbku
 3. pidikolíbku
 4. rekomando
 5. vodu
 6. obálku
 7. oko
 8. pavouka
 9. hvězdu

K 9 obrázkům jsme popsali 11 způsobů přebrání. Ve světě se jim říká různě, u nás jména většinou nemají, a tak jsme jim je vymysleli:

 1. klasika horem
 2. klasika spodem
 3. vidle horem
 4. vidle spodem
 5. boční klasika horní
 6. roztažení
 7. voda
 8. vodní palce
 9. pavoučí horní roztažení
 10. pavoučí vodní vidle dolní
 11. pavoučí vodní vidle horní 

Jak na to, zjistíte i u našich videonávodů na videoportálu www.retrohrani.cz