Párty hra Čeština 2.0 a kniha Hacknutá čeština

Akce
1 339 Kč –41 % 790 Kč
Máme opravdu skladem

Dvojitá nálož pro všechny milovníky a hackery češtiny. Užijte si přes 3000 zbrusu nových a slangových slov v knize Hacknutá čeština (výběr toho nejlepšího, co během deseti let přistálo v online slovníku Čeština 2.0) a k tomu si navíc zahrajte novou párty hru. Najdete v ní 300 karet s neologismy a 99 soudcovských karet, které vás donutí odhalit něco z vašich vztahů (třeba vzpomínku na první rande). Hra i kniha jsou zábavné a svěží. Potřebujete jen lásku k češtině a smysl pro humor. 

Video, jak se hra hraje

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je Hacknutá čeština

Ve zkratce: Neortodoxní slovník dnešní mateřštiny. A je to první opravdu zábavný slovník. Hacknutá čeština obsahuje 3000 nejlepších definic z online slovníku Čeština 2.0, který tvoří a přidávají samotní uživatelé češtiny. Díky ní zjistíte, kdo je krachonoš, vadína, surikata, řvoused nebo kontokorentiér. Knižní bestofka s jazykovou kreativitou i vtipem popisuje vše od politiky přes sportovní události až po každodenní život. Koupí knihy podpoříte samotný projekt Čeština 2.0 a do knihy dostanete autogram jejího autora. 

Endorsement_Alice5

 

Co je párty hra Čeština 2.0

Řvoused, sexblomba, lízánky, memopauza, alzaheimer, kontokorentiér, travoltáž, pochovatel, nánotechnologie, bartizán, hroštěnka, vadína, kazilol, knižmo, čvančary... To je jen pár z 300 nových slov, která objevíte díky párty hře Čeština 2.0. Je určená pro 3 až 8 hráčů od 14 let s láskou k češtině a smyslem pro humor. Neologismy totiž patří k tomu nejhravějšímu, co může jazyk nabídnout – tak si s nimi pojďme hrát. Součástí hry je i 99 soudcovských karet, které vás provedou různými zábavnými situacemi. 

Jak se hraje

Hráči se v každém kole snaží zapůsobit na soudce. Cílem je pobavit ho přiložením nejlepší karty se slovy k jeho soudcovské kartě (ta obsahuje různé hlášky, ilustrace nebo doplňovačky). Specifická je situace, kdy naopak soudce předvádí některé nové slovo a ostatní hráči musí nejrychleji uhodnout, o které jde. Vítěz každého kola bere vyloženou soudcovskou kartu, a jakmile jich některý z hráčů posbírá pět, vyhrává celou hru. Role soudce přechází v každém kole na nového hráče, a tím se mění i strategie hry – jednou tak musíte pobavit Pepu a v dalším kole se zase trefit do vkusu někomu jinému. 

Pravidla jsou jednoduchá, takže můžete začít okamžitě hrát. Potřebujete 3 až 8 hráčů, se kterými sáhnete buď po delší hodinové verzi, nebo kratší, zhruba 20minutové rychlovce. Návod jsme vymazlili tak, aby byl dobře čitelný, pochopitelný a vizuálně přehledný, díky čemuž si můžete zahrát nejen doma na párty, ale třeba i v hospodě (až je jednou zase otevřou).

Vyrobeno v Česku. S láskou k češtině

Karty, návod i krabice jsou vyrobeny v Česku. Všechny karty jsou z originálního karetního kartonu opatřeného speciálním lakem, aby déle vydržely, neprosvítaly a měly správný skluz. Celou hru jsme stvořili s láskou k češtině a doufáme, že vás bude bavit stejně jako nás během zhruba ročního testování s nejrůznějšími partami kamarádů, rodinných příslušníků a známých.  

Mrkněte na naše 6minutové video, jak se hra hraje

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení