Kuličník: Lesní plody

Každý Kuličník obsahuje lněný pytlík a 20 ručně barvených českých hliněnek ve dvou barvách, aby s nimi proti sobě hned mohli hrát dva hráči. V této sadě je 10 jahodových a 10 borůvkových kuliček. K nim je obsáhlý návod, který považujeme za srdce celé hry. V něm najdete 9 různých kuličkových her s důlkem i bez. Víme totiž, že najít ve městě plácek udusané hlíny bývá oříšek. Naučíte se hrát základní hru, kulindu, flašku, na kuličkového krále, kuličkiádu, skleněnky, šprtec, cvrnkes a indiánskou hru. Hra je vhodná pro kluky i holky od pěti let a vlastně i pro všechny hravé dospělé.

Další tipy retrohry všeho druhu i s videonávody najdete v online magazínu www.magazin.4kavky.cz.

395 Kč
Skladem (6 ks)

Kdysi se kuličky hrávaly na každém plácku. A dnes? Kdy jste naposledy viděli někoho cvrnkat za domem? Kuličník se už na to nemohl dívat a rozhodl se spolu s námi probudit polozapomenutou hru k životu (tak jako to už dokázala Pruženka).

Kuličník vám ukáže nejen klasické cvrnkání, ale i další hry s kuličkami. Celkem obsahuje 9 různých her. S Kuličníkem si proto můžete hrát pořád. A když nebudete mít po ruce důlek, nevadí. Připravili jsme i takové hry, které se hrají bez něj. (A navíc - stejně jako Pruženka i Kuličník má v magazínu www.magazin.4kavky.cz celý seriál o "kuličkových" hrách, které ho baví. Dočtete se o tom, jak se dají cvrnkat kuličky na více důlků anebo jak se hrají kuličky v různých koutech světa. Berte to jako bezplatné rozšíření našeho návodu). 

Mysleli jsme také na to, abyste si s Kuličníkem mohli hned hrát - proto jsme ke každému Kuličníkovi přibalili kuličky ve dvou barvách. Kuličky jedné barvy tak můžete půjčit ke hře třeba kamarádům nebo rodičům, s kuličkami druhé barvy pak budete cvrnkat sami. 

Kuličník používá české hliněné kuličky ručně barvené vodou ředitelnými barvami s atestem pro dětské hračky (pozn. pro netechniky: v čerstvém stavu jsou sice barvy ředitelné vodou, nicméně po zaschnutí už jsou voděodolné). Pytlíky vyrábí česká chráněná dílna a krabičky pocházejí z české továrny a jsou ručně potahované. Ilustrace vytvořil známý kreslíř Lukáš Fibrich.

Cvrnkání zdar!

Další tipy retrohry všeho druhu i s videonávody najdete v online magazínu www.magazin.4kavky.cz.

 

Pozn.: Odstíny kuliček se mohou od fotografie drobně lišit, také pytlíčky a převazovací provázky mohou být jiné než na fotografii.

Kuličník