40 retroher (Pruženka, Kuličník, Cézarky a Žralovci)

Akce Tip
4sada v pořadači (1)
1 315 Kč –16 %

V této sadě najdete 4 naše hry v originálních, ručně potahovaných krabičkách a k nim ještě pořadač. V něm Pruženku (askákací gumu), Kuličníka (cvrnkání kuliček), Cézarky (kostkové hry) i Žralovce (naše originální karty) sladěné do barev lesního ovoce: borůvek a jahod. Celkem je tu necelých 40 retroher. 

  • Pruženka: 7 skákacích sestav (školka s gumou od jedniček u kotníků až po desítky nad hlavou a k tomu 6 rozšíření: přeskok, žabka, roční období, pekařky, coca - coly a jahody)
  • Kuličník: 9 cvrnkacích her s důlkem i bez
  • Cézarky: 13 kostkových her 
  • Žralovci: 7 karetních her s jediným balíčkem karet (vojna, blázinec, černý Petr, autobus, švindl, volea padni! a sexteta)

Všechny krabičky i pořadače vyrábíme v české továrně, lepí se ručně. V Kuličnkovi jsou české ručně barvené hliněnky. Pytlíčky na Kuličníka a Cézarky jsou z české chráněné dílny. Karty jsou od výrobce karet s více než stoletou historií. Jsou ze speciálního karetního kartonu a s karetním lakem, aby měly správný skluz, dlouho vydržely a neprosvítaly. Žádná Čína, všechno od zlatých českých ručiček. 

Umělohmotný žralok není součástí balení, barvy kuliček, kostek či gum se mohou od fotografie drobně lišit. 

Další tipy na retrohry všeho druhu i s videonávody najdete v online magazínu www.magazin.4kavky.cz.

1 100 Kč
Skladem (7 ks)

Celá tato sada je laděná do barev lesních plodů: jahod a borůvek. 

Ke všem našim hrám máme rozšíření zadarmo. Píšeme online magazín o dětských hrách, najdete ho na adrese www.magazin.4kavky.cz. Jsou tu videa a tipy, jak skákat gumu, cvrnkat kuličky, jaké další hry jdou hrát s našimi kostkami i kartami. Kromě toho píšeme i o mnoha jiných hrách našeho dětství. 

Pruženka 

V krabičce je skákací guma, podrobný návod na skákání od jedniček u kotníků až k desítkám nad hlavou a mnoho rozšíření jako jahody, přeskok, žabka, coca-coly nebo pekařky. Pravidla, jak skákat gumu, jsou totiž samozřejmě základ. 

Kuličník

Kuličník vám ukáže nejen klasické cvrnkání, ale i další hry s kuličkami. Balení obsahuje pytlík, návod a české ručně barvené hliněnky (mají atest pro dětské hračky), kuličky jsou ve dvou barvách, abyste hned mohli začít hrát. 10 si necháte a 10 dáte soupeři. V návodu je 9 různých her. Některé s důlkem, jiné se dají hrát i bez něj. 

Cézarky

Naše kostky Cézarky jsou dřevěné, vyrobené ze zdravotně nezávadných materiálů v jedné z posledních továren v Evropě, které se ještě výrobě dřevěných hraček věnují. V balení je 6 kostek ve dvou barvách. K tomu lněný pytlíček z české chráněné dílny a podrobný návod na 13 kostkových her.  

Žralovci

Žralovci jsou karty, které jsme ve spolupráci s naším ilustrátorem Lukášem Fibrichem vyvinuli tak, aby s nimi šlo hrát mnoho klasických českých her. Ne jen jediná. Každá krabička obsahuje 36 karet a jednu náhradní. Dá se s nimi hrát větší bere (vojna), sexteta (obdoba kvartet, ale se šesti kartami), vole padni!, švindl, černý Petr nebo blázinec. A k tomu ještě zábavné hry pro zručné prstíky – záchod nebo stavění domků. Karty jsou vyrobeny z kvalitního karetního kartonu, díky karetnímu laku mají dobrý skluz, neprosvítají ani proti světlu a dlouho vydrží. Krabičky jsou z české továrny a ručně potahované.

Všechny naše hry ilustroval Lukáš Fibrich. 

 Pozor: Testováno na dětech i dospělých. Nebezpečně návykové!