Similo

"Když se rychle oblíknete, připravíte si věci do školy a sednete si v kuchyni ke snídani, ukážu vám novou hru", tak Alice jednou ráno začala v 7:00 lákat děti k partičce SIMILA od ALBI Česká republika. Alice s Martinem si hru zkusili přímo v ALBI, Kavčata ho ale ještě nehrála. To byl fofr. A stihli jsme všici odehrát dvě partie, než šlo jedno Kavče do školy a druhý vedle do karanténního pokoje na meet.
 
SIMILO je jedna hra v několika tématických hávech. Tu samou hru si můžete pořídit s historickými postavami, s bájemi, pohádkami, zvířátky evropskými nebo ze safari.
246939933_558562785229531_168003605073322838_n
 
 
Jak se Similo hraje?
Je to hra kooperativní, při které se kooperuje (spolupracuje). V překladu hrajete všichni spolu a buď vyhrajete nebo to nedáte. Hledáte jednu kartu z 12, kterou si hadač v duchu vybere. Dává vám několik kol nápověď, co kolo, to jedna napovídací karta. Nesmí se u toho mluvit, jen kartou naznačíte, zda má či nemá něco společnýho s hledanou kartou. Má-li, pak kartu dáte svisle, nemá-li, pak vodorovně. V prvním kole mají ostatní za úkol vyřadit 1 kartu, ve druhém 2, ve třetím 3 a ve čtvrtém 4. Pak na stole zbydou dvě karty a musí se uhodnout již ta pravá. Ten, kdo hádanku zadává, má vždy 5 karet v ruce, ze kterých si nápovědní kartu vybírá. Po kole vždy dolízne do pěti. Fakt easy peasy, snad brzy natočíme i video. Moc príma hra.
 
tempImagencGwbQ
 
Z těch tří, co zatím máme doma, logicky asi budeme sahat po pohádkách, protože tam my dospěláci i děti známe všechny postavy. Báje a historické postavy by zvládl Martin, ale zbytek jednotky moc ne. Tak se těšíme, až nám dorazí ještě zvířata. Ta by šla hezky hrát i s oběma zvířecími balíčky najednou.
 
  • Mínus - hrozně blbě se nám to vyndavá z krabiček a tenké papírové krabičky jsou odsouzeny k záhubě, zejména na cestách by asi dostaly zabrat
  • Plus - líbí se nám vizuální zpracování a je super, že u každé karty je i popisek, co je co a kdo je kdo. To se hodí. Karty jsou z dobrýho materiálu a jsou příjemné do ruky

tempImageVTIjXy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení