Ponorka už je skladem, můžete nakupovat.

O nás

 

Logo nový

Rodinné deskovkářství 4 Kavky

Proč 4 Kavky? Protože se jmenujeme Kavkovi a jsme 4. Nejdřív jsme vdechovali život polozapomenutých retrohrám, teď se věnujeme hlavně moderním deskovkám, které vznikly v tomto století. Sejít se jako rodina u jednoho stolu nad prima deskovou hrou nám dává smysl. Jsme experti na lehčí hry do půlhodinky pro rodiny s dětmi ve věku 8+. Najdete u nás hromadu herního obsahu. Vydáváme vlastní hry i hry jiných českých autorů a pár super her dovážíme ze světa. 

 

Abyste o žádný obsah nepřišli, sledujte:

 

4Kavky_okno (1)

 

Jaká je naše mise? Proč to všechno děláme?

  1. Všechny naše hry vyrábíme v Česku. Komplet výrobu řešíme doma v ČR. Od prvního do posledního komponentu. Velcí vydavatelé většinou vyrábějí v Číně, ale to jsme my nechtěli. Dělat všechno se zlatými českými ručičkami je dražší a složitější než vyrábět jak na běžícím pásu na druhém konci světa, ale nám to dává smysl. Dáváme už roky práci mnoha lidem a z mnoha z nich se stali naši kamarádi. A to nás těší.  
  2. Tvoříme hromadu herního obsahu. Kromě vlastních fotek, videí a textů ke každé hře, kterou v našem e-shopu najdete, tvoříme i haldu dalšího obsahu. Nejen o našich vlastních hrách. Baví nás moderní deskové hry a hrajeme jich spoustu. Píšeme o nich na našem blogu, do 4 letteru - našeho měsíčního obsáhlého newsletteru, na sociálních sítích (Facebook, Instagram), fotíme hromady fotek, točíme videa. Taky sbíráme deskoherní slang a necháváme ilustrovat kreslené deskovtipy.
  3. Vzkřísili jsme retrohry, teď žijeme deskovkami. Nejdřív jsme v České republice vzkřísili polozapomenuté hry jako je skákání gumy, přebírání provázku, tleskačky nebo krvavé koleno, od pandemie jsme ale začali hrát hry moderní a už jsme u nich zůstali. Máme jich doma asi 200 a objevujeme stále další a další. A vy můžete spolu s námi.
  4. Jsme experti na jednoduché rodinné hry. Nejraději hrajeme lehké hry do půlhodinky, které baví celou rodinu. Už máme větší děti (9 a 12 let), a tak nehrajeme hry pro prcky, baví nás spíš takové, které se dají hrát s dětmi, ale neurazí ani samotné dospěláky, když už jdou děti spát. Na nic složitého nás neužije. Nejsme herní geekové a ani být nechceme. Chceme, abyste nám rozuměli a třeba se u nás občas stavili pro inspiraci a radu, co hrát. A samozřejmě taky nakoupit perfektní hry, které máme z vlastní zahrádky i ze světa. Třeba v roce 2021 jsme vydali českou novinku Turboprší autora Honzy Vodičky a dovezli z Německa hru Heckmeck a z Japonska Ponorku
  5. Hry testujeme s dětmi i dospělými. Nejraději hrajeme mezigenerační hry, které baví děti, dospěláky a třeba i babičky a dědy. Není nad to sejít se u jednoho stolu v kruhu rodiny. Tomu říkáme smysluplně strávený čas. Offline, živí lidi s živými lidmi. Nad dobrou hrou to není problém. 
  6. Dokážeme vám dobře poradit. Moderních deskovek je strašně moc, je to hotové bludiště, pokud se jím nechcete prokousávat, nechte to na nás. Můžeme se stát vašimi průvodci labyrintem moderních společenských her. My vybíráme, vy si můžete jen v klidu hrát. 

262263514_583141589575140_2389106323666546571_n

 

KAVČÍ LETKA
Alice. Zvládne vše, co si zamane. Neúnavný motor všeho dění, parní lokomotiva. Je nezadržitelná – nejen když mluví. Vystudovala herectví a osm let pracovala jako redaktorka v televizi. Na mateřské začala psát blog Maminator a bloguje dodnes, i když místo Maminátoru dala přednost svému bloku Podnikavka o osobním rozvoji, knihách, kurzech a tak. První kavčí hra Pruženka vznikla díky Alici. Když natočila 50vteřinové video, jak skáče gumu, a dala ho na svou facebookovou stránku Maminator, strhl se opravdový šrumec. Na video se během 14 dnů podívalo 1,6 milionu lidí, za měsíc už 2,5 milionu lidí A bylo to. Kromě výroby her si nakonec splnila sen a vydala knihu. Jmenuje se Retrohraní a záhy se z ní stal bestseller. Ke knize vznikl stejnojmenný videoportál Retrohraní a tv pořad Retrohrátky na Streamu. Teď Alice už rok hraje deskovku za deskovkou, aby vám pomohla s výběrem, uměla poradit a nacházela pro vás deskoherní poklady.

IMG_9391IMG_4646

 

Martin. Taky zvládne vše, co si zamane. A ještě se u toho usmívá. Jestli je Alice parní lokomotiva, on je strojvedoucí, kontrolor výhybek, opravář brzd a přednosta každé stanice. Který ale ví, kdy má před rozjetou mašinou uhnout. Pracoval jako novinář – v rádiu, deníku, ale hlavně na těch internetech. Nyní je na volné noze a kromě kavčích her piplá i webový slovník Čeština 2.0, plný slangových a neformálních výrazů. Z něj se nejdřív zrodila kniha Hacknutá čeština a pak i stejnojmenný tv pořad na Streamu. Spolu se zbytkem Kavčí letky vydal Párty hru Čeština 2.0 pro dospělé nebo spíš 15 +. I v ní je plno hodně ostrých a zábavných nových českých slov. Ve volném čase Martin rád běhá (když doma bručí, stačí ho poslat ven v maratonkách) a píše úžasné newslettery o newsletterech. 

IMG_4612

Bertička. Malá, ale ostrá. Jako chilli paprička. Celá maminka, čili je jí plné hnízdo. Má ráda vodu a koupání, svůj turistický oddíl, kamarády a cestování. Sbaleno má za 5 minut a letěla by klidně na druhý konec světa.

Jáchym. Nejmladší beta-tester. Něžný budoucí lamač srdcí, vždy usměvavý jako táta. Má rád snad všechno, co má kolečka - kolo, brusle, koloběžky, skateboard. Neutáhnete ho na vařené nudli, ale za palačinku je váš. 

 

BQ1A7124 

 

4 Kavky v médiích

Byli jsme leckde a leckde ještě asi budeme. Jsme rádi, že se naše vidění světa a všechny naše mise médiím líbí. Ať už je to sběr nových slov, starých her nebo hraní her moderních. 

Návrh bez názvu

 

NAŠI SPOLUPRACOVNÍCI
Vytváříme hry pro radost a potěšení a sami se u jejich výroby chceme bavit. Proto máme dvě pravidla: pracujeme jen s těmi nejlepšími a vybíráme si přitom takové lidi, kteří patří do stejné krevní skupiny jako my. Máme jich kolem sebe naštěstí spoustu.

Lukáš. Ilustrátor, pod jehož rukama se dlouho rodilo všechno, co jsme dělali. Každá hra, kniha nebo tv pořad.

Petra, Michal, Jana. Ilustrátoři, jejichž obrázky obohacují náš 4letter a vydali jsme je i ve formě sady deskoherních pohlednic.

Štěpán. Grafik, který ze zásady dělá jen hezké věci.

Martinka. Grafička obou našich knih, třeba i prezentací a tištěného magazínu.

Honza. Náš autor, jehož hru Turboprší jsme vydali.

Simona. Naše grafička na menší věci. 

Michal. Tiskne nám merčové tašky, samolepky, vyrábí roll upy a další reklamní předměty. 

Láďa, Kenji, Tereza a Vojta. Mají naše hry v oku a hlavně objektivu svého foťáku.

Jindra a Martin. Střeží naši značku jako oko v hlavě. A vrčí a koušou a trhají, když načapeme někoho, že kopíruje, napodobuje, vykrádá.

Petr. Režisér obou našich tv pořadů, které jsme natočili pro Stream. 

Lenka. Sloganistka, se kterou jsme vymysleli podtitul rodinné deskovkářství

Alena a Týnka. Korektorky češtiny, bez kterých bychom se mohli dopouštět i hrubek v našich hrách nebo knihách.

Honza a Alenka. Skladují a odesílají naše balíčky a uvolnili nám tak ruce na kreativu a vše ostatní.

Max. Marketingový jezdec, který nám ukázal nový svět.

Miranda media group. S jejich pomocí jsme se pustili do redesignu našeho webu.