O nás

PNG

PROČ VZNIKLY 4 KAVKY
Jmenujeme se Kavkovi a jsme čtyři. Značku 4 Kavky jsme založili z jednoduchého důvodu. Chceme si hrát. A chceme, aby si spolu s námi hráli i ostatní. Malí nebo velcí. To je fuk. Proto jsme začali oprašovat pozapomenuté hry a vdechovat jim nový život.

Jsme dvě velké a dvě malé Kavky. Pohled těch malých je pro nás důležitý, proto jsou naše děti nedílnou součástí značky i testování všech her.

KAVČÍ LETKA
Alice. Zvládne vše, co si zamane. Neúnavný motor všeho dění, parní lokomotiva. Je nezadržitelná – nejen když mluví. Vystudovala herectví a osm let pracovala jako redaktorka v televizi. Na mateřské začala psát blog Maminator.cz a bloguje dodnes. První retrohra Pruženka vznikla právě díky ní. Když natočila 50vteřinové video, jak skáče gumu, a dala ho na svou facebookovou stránku Maminator, strhl se šrumec. Na video se během 14 dnů podívalo 1,6 milionu lidí. A bylo to.

Kromě výroby her si nakonec splnila sen a vydala knihu. Jmenuje se Retrohraní a záhy se z ní stal bestseller. Ke knize vznikl stejnojmenný videoportál a tv pořad Retrohrátky na Streamu.

Kenji foto (42)    

Martin. Jestli je Alice parní lokomotiva, on je strojvedoucí, kontrolor výhybek, opravář brzd a přednosta stanice. Který ale ví, kdy má před rozjetou mašinou uhnout. Pracoval jako novinář – v rádiu, deníku, ale hlavně na těch internetech. Nyní je na volné noze a kromě her piplá i webový slovník Čeština 2.0, plný slangových výrazů nebo novotvarů. V říjnu 2018 mu vyšla kniha Hacknutá čeština a v následujícím roce moderoval stejnojmenný autorský pořad na TelevizeSeznam.cz. Ve volném čase Martin rád běhá (když doma bručí, stačí ho poslat ven v maratonkách).

Kenji foto (72) 

Berta. Malá, ale ostrá. Jako chilli paprička. Celá maminka, čili je jí plné hnízdo. Má ráda vodu a koupání, svůj turistický oddíl, kamarády, plyšáky a cestování. Sbaleno má za 5 minut a letěla by klidně na druhý konec světa.

Jáchym. Nejmladší beta-tester. Něžný budoucí lamač srdcí, vždy usměvavý jako táta. Má rád snad všechno, co má kolečka - kolo, brusle, koloběžky, skateboard. Neutáhnete ho na vařené nudli, ale čokoládových kuličkách s mlékem a rajské polévce.

17807228_1543483815694225_3042585101691506267_o

Naši spolupracovníci

Vytváříme hry pro radost a potěšení a sami se u jejich výroby chceme bavit. Proto máme dvě pravidla: pracujeme jen s těmi nejlepšími a vybíráme si přitom takové lidi, kteří patří do stejné krevní skupiny jako my. Máme jich kolem sebe naštěstí spoustu.

Lukáš Fibrich. Ilustrátor, pod jehož rukama se zrodili holka Pruženka, kluk Kuličník, naše logo, pak i ostatní hry, obě knihy, oba tv pořady, prostě vše. 

Štěpán Holič a Martina Šviráková. Grafici, kteří ze zásady dělají jen hezké věci. 

Michal Orlovský. Samolepkář a puntíčkář, díky němuž máme co lepit na krabičky.

Láďa Adámek a Lukáš Kenji Vrábel. Mají naše hry v oku a hlavně objektivu svých foťáků.

Jindra. Střeží naši značku jako oko v hlavě. A vrčí a kouše a trhá, když načapeme někoho, že kopíruje, napodobuje, vykrádá.

Max. Marketingový jezdec, který nám ukázal nový svět.

Honza a Alenka. Skladují a odesílají naše balíčky a uvolnili nám tak ruce na kreativu a vše ostatní.

 

I komponenty do našich her (pytlíčky, krabičky, kostky, karty, céčka, provázky...) chceme jen od těch nejlepších a z nejkvalitnějších materiálů. Najít dobré dodavatele a vybudovat si s nimi slušné vztahy, není jen tak, ale když se to povede, máte vyhráno. 

Pytlíčky, s.r.o., chráněná dílna, která zaměstnává osoby se zdravotním postižením, šije nám naše lněné pytlíčky s potiskem, na trhu je již od roku 2008 a každou objednávkou u nich rádi pomáháme vytvořit a udržet smysluplná pracovní místa.

Slunap, profi výrobce ručně potahovaných zakázkových krabiček z kvalitní italské lepenky.

Detoa, jedna z posledních evropských továren na dřevěné hračky, existuje už od roku 1908, kupujeme od nich naše dřevěné kostky, většina je barvená na zakázku. Kostky jsou vyráběny z kvalitního dřeva, které se těží v horských oblastech střední Evropy.

Hrací karty 1884 s.r.o. je hrdým pokračovatelem historie již více než 130-ti leté tradice výroby karet s typickým koníkem. Je jedním z největších výrobců karet u nás. My na kartách místo koníka máme žraloky. 

Chmelashop, rodina Chmelových již desítky let vyrábí klasická česká céčka ze zdravotně nezávadných materiálů od českých firem.