O nás

 

Logo nový

PROČ VZNIKLY 4 KAVKY
Jmenujeme se Kavkovi a jsme čtyři. Značku 4 Kavky jsme založili z jednoduchého důvodu. Chceme si hrát. A chceme, aby si spolu s námi hráli i ostatní. Malí nebo velcí. To je fuk. Nejdřív jsme vdechovali život polozapomenutých retrohrám, teď se věnujeme hlavně deskovým hrám. Těm moderním, které vznikly v tomto století. Jsme experti na lehčí hry pro rodiny s dětmi ve věku 8+. Najdete u nás TOP deskovky z celého světa. A hlavně hromadu herního obsahu. Jsme rodinné deskovkářství.

Hraní společenských her je parádní možnost, jak smysluplně trávit čas s rodinou. Skvělých moderních deskovek je habakuk, a tak je zkoumáme za vás a vybíráme TOP hry pro rodiny, jako jsme my. Rodina se školáky a chutí si zahrát něco lehčího max. do půlhodinky. Přesně o takových hrách i píšeme. Abyste o žádný obsah nepřišli, sledujte:

A postupně ty nejlepší hry přinášíme i do našeho 4kavčího e-shopu. My hledáme, vybíráme a testujeme, vy si jen hrajete.

 

4Kavky_okno (1)

 

KAVČÍ LETKA
Alice. Zvládne vše, co si zamane. Neúnavný motor všeho dění, parní lokomotiva. Je nezadržitelná – nejen když mluví. Vystudovala herectví a osm let pracovala jako redaktorka v televizi. Na mateřské začala psát blog Maminator.cz a bloguje dodnes. První kavčí hra Pruženka vznikla právě díky ní. Když natočila 50vteřinové video, jak skáče gumu, a dala ho na svou facebookovou stránku Maminator, strhl se opravdový šrumec. Na video se během 14 dnů podívalo 1,6 milionu lidí. A bylo to. Kromě výroby her si nakonec splnila sen a vydala knihu. Jmenuje se Retrohraní a záhy se z ní stal bestseller. Ke knize vznikl stejnojmenný videoportál a tv pořad Retrohrátky na Streamu. Teď Alice už rok hraje deskovku za deskovkou, aby vám pomohla s výběrem, uměla poradit a nacházela pro vás deskoherní poklady.

Martin. Taky zvládne vše, co si zamane. A ještě se u toho usmívá. Jestli je Alice parní lokomotiva, on je strojvedoucí, kontrolor výhybek, opravář brzd a přednosta každé stanice. Který ale ví, kdy má před rozjetou mašinou uhnout. Pracoval jako novinář – v rádiu, deníku, ale hlavně na těch internetech. Nyní je na volné noze a kromě kavčích her piplá i webový slovník Čeština 2.0, plný slangových a neformálních výrazů. Z něj se nejdřív zrodila kniha Hacknutá čeština a pak i stejnojmenný tv pořad na Streamu. Ve volném čase Martin rád běhá (když doma bručí, stačí ho poslat ven v maratonkách) a píše newslettery (www.newslettery.cz).

Berta. Malá, ale ostrá. Jako chilli paprička. Celá maminka, čili je jí plné hnízdo. Má ráda vodu a koupání, svůj turistický oddíl, kamarády, plyšáky a cestování. Sbaleno má za 5 minut a letěla by klidně na druhý konec světa.

Jáchym. Nejmladší beta-tester. Něžný budoucí lamač srdcí, vždy usměvavý jako táta. Má rád snad všechno, co má kolečka - kolo, brusle, koloběžky, skateboard. Neutáhnete ho na vařené nudli, ale čokoládových kuličkách s mlékem a rajské polévce.

 

NAŠI SPOLUPRACOVNÍCI
Vytváříme hry pro radost a potěšení a sami se u jejich výroby chceme bavit. Proto máme dvě pravidla: pracujeme jen s těmi nejlepšími a vybíráme si přitom takové lidi, kteří patří do stejné krevní skupiny jako my. Máme jich kolem sebe naštěstí spoustu.

Lukáš. Ilustrátor, pod jehož rukama se rodí všechno, co děláme. Každá hra, kniha nebo tv pořad.

Štěpán. Grafik, který ze zásady dělá jen hezké věci.

Martinka. Grafička obou našich knih a třeba i prezentací.

Simona a Ladislav. Naši grafici na menší věci. 

Michal. Samolepkář a puntíčkář, díky němuž máme co lepit na krabičky.

Láďa, Kenji a Tereza. Mají naše hry v oku a hlavně objektivu svého foťáku.

Jindra a Martin. Střeží naši značku jako oko v hlavě. A vrčí a koušou a trhají, když načapeme někoho, že kopíruje, napodobuje, vykrádá.

Max. Marketingový jezdec, který nám ukázal nový svět.

Radka. Naše pomocná Ruka.

Honza a Alenka. Skladují a odesílají naše balíčky a uvolnili nám tak ruce na kreativu a vše ostatní.

 

NAŠI DODAVATELÉ:  

I komponenty do našich her (pytlíčky, krabičky, kostky, karty, céčka, provázky...) chceme jen od těch nejlepších a z nejkvalitnějších materiálů. Najít dobré dodavatele a vybudovat si s nimi slušné vztahy, není jen tak, ale když se to povede, máte vyhráno. 

Pytlíčky, s.r.o., chráněná dílna, která zaměstnává osoby se zdravotním postižením, šije nám naše lněné pytlíčky s potiskem, na trhu je již od roku 2008 a každou objednávkou u nich rádi pomáháme vytvořit a udržet smysluplná pracovní místa.

Slunap, profi výrobce ručně potahovaných zakázkových krabiček z kvalitní italské lepenky.

Detoa, jedna z posledních evropských továren na dřevěné hračky, existuje už od roku 1908, kupujeme od nich naše dřevěné kostky, většina je barvená na zakázku. Kostky jsou vyráběny z kvalitního dřeva, které se těží v horských oblastech střední Evropy.

Hrací karty 1884 s.r.o. je hrdým pokračovatelem historie již více než 130-ti leté tradice výroby karet s typickým koníkem. Je jedním z největších výrobců karet u nás. My na kartách místo koníka máme žraloky. 

Chmelashop, rodina Chmelových již desítky let vyrábí klasická česká céčka ze zdravotně nezávadných materiálů od českých firem.