O nás

 

Logo nový

Rodinné deskovkářství 4 Kavky

Proč 4 Kavky? Protože se jmenujeme Kavkovi a jsme 4. Nejdřív jsme vdechovali život polozapomenutých retrohrám, teď se věnujeme hlavně moderním deskovkám, které vznikly v tomto století. Sejít se jako rodina u jednoho stolu nad prima deskovou hrou nám dává smysl. Jsme experti na lehčí hry do půlhodinky pro rodiny s dětmi ve věku 8+. Najdete u nás hromadu herního obsahu. Vydáváme vlastní hry i hry jiných českých autorů a pár super her dovážíme ze světa. 

 

Abyste o žádný obsah nepřišli, sledujte:

 

4Kavky_okno (1)

 

Jaká je naše mise? Proč to všechno děláme?

  1. Všechny naše hry vyrábíme v EU.  Od prvního do posledního komponentu. Velcí vydavatelé většinou vyrábějí v Číně, ale to jsme nechtěli. Dělat všechno v EU je často dražší a složitější než vyrábět jak na běžícím pásu na druhém konci světa, ale nám to dává smysl. 
  2. Tvoříme hromadu herního obsahu. Kromě vlastních fotek, videí a textů ke každé hře, kterou v našem e-shopu najdete, tvoříme i haldu dalšího obsahu. Nejen o našich vlastních hrách. Baví nás moderní deskové hry a hrajeme jich spoustu. Píšeme o nich na našem blogu, do 4 letteru – našeho měsíčního obsáhlého newsletteru, na sociálních sítích (Facebook, Instagram), fotíme hromady fotek, točíme videa. Taky sbíráme deskoherní slang a necháváme ilustrovat kreslené deskovtipy.
  3. Vzkřísili jsme retrohry, teď žijeme deskovkami. Nejdřív jsme v České republice vzkřísili polozapomenuté hry, jako jsou skákání gumy, přebírání provázku, tleskačky nebo krvavé koleno, od pandemie jsme ale začali hrát hry moderní a už jsme u nich zůstali. Máme jich doma asi 300 a objevujeme stále další a další. A vy můžete spolu s námi.
  4. Jsme experti na jednoduché rodinné hry. Nejraději hrajeme lehké hry do půlhodinky, které baví celou rodinu. Už máme větší děti (11 a 13 let), a tak nehrajeme hry pro prcky, baví nás spíš takové, které se dají hrát s dětmi, ale neurazí ani samotné dospěláky, když už jdou děti spát. Na nic složitého nás neužije. Nejsme herní geekové a ani být nechceme. Chceme, abyste nám rozuměli a třeba se u nás občas stavili pro inspiraci a radu, co hrát. A samozřejmě taky nakoupit perfektní hry, které máme z vlastní zahrádky i ze světa. Třeba Turboprší autora Honzy Vodičky, Dorty jsou vrženy Petra Vojtěcha a Jindry Pavláska. K tomu  dovážíme rozkošné kapesní hry japonského vydavatelství Oink Games (Ponorka, Cirkus, Gorily, Startupy, Troika) nebo anglickou pecku pro dva Hmyzáky (Hive) do kapsy. Chystáme k nim vlastní návody i videonávody.
  5. Hry testujeme s dětmi i dospělými. Nejraději hrajeme mezigenerační hry, které baví děti, dospěláky a třeba i babičky a dědy. Není nad to sejít se u jednoho stolu v kruhu rodiny. Tomu říkáme smysluplně strávený čas. Offline, kdy se potkají živí lidé s živými lidmi. Nad dobrou hrou to není problém. 
  6. Dokážeme vám dobře poradit. Moderních deskovek je strašně moc, je to hotové bludiště, pokud se jím nechcete prokousávat, nechte to na nás. Můžeme se stát vašimi průvodci labyrintem moderních společenských her. My vybíráme, vy si můžete jen v klidu hrát. 

262263514_583141589575140_2389106323666546571_n

 

KAVČÍ LETKA
Alice. Zvládne vše, co si zamane. Neúnavný motor všeho dění, parní lokomotiva. Je nezadržitelná – nejen když mluví. Vystudovala herectví a osm let pracovala jako redaktorka v televizi. Na mateřské začala psát blog Maminator a bloguje dodnes, i když místo Maminátoru dala přednost svému projektu Podnikavka o osobním rozvoji, knihách, kurzech a tak, kde nabízí i řadu podnikatelských konzultací.

První kavčí hra Pruženka vznikla díky Alici. Když natočila 50vteřinové video, jak skáče gumu, a dala ho na svou facebookovou stránku Maminator, strhl se opravdový šrumec. Na video se během 14 dnů podívalo 1,6 milionu lidí, za měsíc už 2,5 milionu lidí. A bylo to. Nakonec o retrohrách vydala celou knihu – jmenuje se Retrohraní a záhy se z ní stal bestseller. Ke knize vznikl stejnojmenný videoportál Retrohraní a TV pořad Retrohrátky na Streamu. Teď Alice už hraje deskovku za deskovkou, aby vám pomohla s výběrem, uměla poradit a nacházela pro vás deskoherní poklady.

IMG_9391IMG_4646

 

Martin. Taky zvládne vše, co si zamane. A ještě se u toho usmívá. Jestli je Alice parní lokomotiva, on je strojvedoucí, kontrolor výhybek, opravář brzd a přednosta každé stanice. Který ale ví, kdy má před rozjetou mašinou uhnout. Pracoval jako novinář – v rádiu, deníku, ale hlavně na těch internetech. Nyní je na volné noze a kromě kavčích her piplá i webový slovník Čeština 2.0, plný slangu a nových slov. Z něj se nejdřív zrodila kniha Hacknutá čeština a pak i stejnojmenný TV pořad na Streamu. Spolu se zbytkem kavčí letky vydal Párty hru Čeština 2.0 pro dospělé nebo spíš 15 +. I v ní je plno hodně ostrých a zábavných nových českých slov. Kromě toho Martin píše Newslettery, měsíční newsletter určený všem obsahovým tvůrcům, a natáčí Tvůrcast, podcast pro začínající i pokročilé tvůrce obsahových projektů.

IMG_4612

Bertička. Slečna ostrá. Jako chilli paprička. Celá maminka, takže je jí plné hnízdo. Má ráda módu, hudbu, volejbal, vodu a koupání, kamarády a cestování. Sbaleno má za 5 minut a letěla by klidně na druhý konec světa.

Jáchym. Nejmladší beta-tester. Něžný budoucí lamač srdcí, vždy usměvavý jako táta. Má rád fotbal, skejt, koupání, kamarády a cestování. Neutáhnete ho na vařené nudli, ale za palačinku je váš. 

 

BQ1A7124 

 

4 Kavky v médiích

Byli jsme leckde a leckde ještě asi budeme. Jsme rádi, že se naše vidění světa a všechny naše mise médiím líbí. Ať už je to sběr nových slov, starých her nebo hraní her moderních. 

Návrh bez názvu

 

NAŠI SPOLUPRACOVNÍCI
Vytváříme hry pro radost a potěšení a sami se u jejich výroby chceme bavit. Proto máme dvě pravidla: pracujeme jen s těmi nejlepšími a vybíráme si přitom takové lidi, kteří patří do stejné krevní skupiny jako my. Máme jich kolem sebe naštěstí spoustu.

 

Štěpán. Grafik, který ze zásady dělá jen hezké věci.

Petra. Ilustrátorka, jejíž obrázky obohacují náš 4letter a ozdobily hru Dorty jsou vrženy.

Martin. Překladatel všech her ze zahraničí. 

Honza. Náš autor, jehož hru Turboprší jsme vydali.

Petr a Jindra. Naši autoři hry Dorty jsou vrženy

Láďa, Kenji, Tereza a Vojta. Mají naše hry v oku a hlavně v objektivu svého foťáku.

Jindra a dva Martinové. Střeží naši značku jako oko v hlavě. A vrčí a koušou a trhají, když načapeme někoho, že kopíruje, napodobuje, vykrádá. A taky se starají o všechny smlouvy.

Lenka. Sloganistka, se kterou jsme vymysleli podtitul rodinné deskovkářství

Alena a Týnka. Korektorky češtiny, bez kterých bychom se mohli dopouštět překlepů a hrubek v našich hrách nebo knihách.

Miranda media group. S jejich pomocí jsme se pustili do postupného redesignu našeho webu.

MailStep. Starají se o naše zboží a rozesílají vám ho. 

 

Dřívější, menší nebo už jen občasné spolupráce:

Lukáš. Ilustrátor, pod jehož rukama se zpočátku rodilo všechno, co jsme dělali. Každá hra, kniha nebo TV pořad.

Martina. Grafička obou našich knih, ale taky třeba prezentací nebo tištěného magazínu.

Simona. Naše grafička na menší věci. 

Michal. Tiskne nám merčové tašky, samolepky, vyrábí roll-upy a další reklamní předměty. 

Petr. Režisér obou našich TV pořadů, které jsme natočili pro Stream. 

Max. Marketingový jezdec, který nám ukázal nový svět.