Cirkus (Scout)

Novinka Tip
480 Kč
Čekáme na dotisk (bude v srpnu)
Položka byla vyprodána…

Cirkus japonského vydavatelství Oink games je určen pro 2–5 hráčů od 8 let a zabere zhruba 20 minut. V maličké kapesní hře bojujete všichni proti sobě coby principálové cirkusů, kteří se předhání v tom, kdo divákům předvede nejúchvatnější cirkusovou show (vyloží nejlepší karty). Jenže vám chybí lidi, a tak je musíte zlanařit od konkurence (získávat karty soupeře). Nabrat lidi, připravit show a ohromit diváky – to je, oč tu běží. Hra se v originálu jmenuje Scout, což je něco jako lovec talentů, ale protože se to spojení u nás kromě hokeje skoro nepoužívá, říkáme hře prostě Cirkus.

A mimochodem, Cirkus je nominovaný na cenu kritiků v nejprestižnější deskoherní soutěži světa (něco jako filmoví Oskaři) - Spiel des Jahres 2022. A to už je fakt něco. Akorát byl hned v den nominace skoro všude vyprodán ze skladů a je pryč. Ani my ho už nemáme. Dotisk by měl být v srpnu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hra se v angličtině jmenuje Scout, což by se dalo přeložit jako lovec talentů, my jí ale říkáme jednoduše Cirkus. Protože skauty jako profesi – kromě těch hokejových – u nás v podstatě neznáme.

  • pro 2–5 hráčů od 8 let (pozor, pro dva je hra trochu jiná, nás baví spíše ve více lidech)
  • zabere zhruba 20 minut
  • maličká kapesní karetní hra s typicky japonským minimalismem
  • vydalo ji v roce 2021 japonské vydavatelství Oink Games
  • my ji sem dovážíme v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek)
  • herní design: Kei Kajino 
  • grafika: Rie Komatsuzaki, Jun Sasaki (spoluautor Ponorky a Startupů)
  • hodnocení na webu deskoholiků BoardGameGeek – 7,7 (nejlépe hodnocená hra ze všech her od Oink Games, které nabízíme)
  • Cirkus je nominovaný na cenu kritiků v nejprestižnější deskoherní soutěži světa (něco jako filmoví Oskaři) - Spiel des Jahres 2022 a to je fakt něco

 

Nábor umělců do cirkusové show

Jste řediteli cirkusu a soupeříte s ostatními principály. Nejúspěšnější cirkus bude mít ten, kdo se svým uměleckým souborem připraví nejkrásnější představení (vyloží nejlepší karty). Jenže vám chybí lidi, a tak je musíte zlanařit od konkurence (získávat karty soupeře). Nabrat lidi, připravit show a ohromit diváky – to je, oč tu běží (cestou k vítězství je tedy získat karty soupeře a vykládat nejsilnější sady karet).

A protože jedno video je lepší než tisíc slov, natočili jsme i podrobný videonávod

Vychytávky z 3D tisku

U hry nám chybělo pár drobností, tak jsme si je nechali vyrobit 3D tiskem v Myším doupěti. V krabičce tak od nás dostanete navíc dva žetony – šapitó a slona. Šapitó slouží k označení majitele aktivní sady (při vyložení velké sady jsme po pár tazích často zapomínali, komu se má platit), slon je na zakrytí jednoho ze dvou čísel na kartě, pokud je coby aktivní sada na stole vyložena jen jedna jediná karta (aby bylo jasné, které ze dvou čísel na kartě platí, to neplatné se zakryje).

Ke hře navíc nabízíme ke koupi i speciální držák karet v barvách hry, do kterého se vám zaručeně vše vejde. Normálně držáky už dávno nepoužíváme, ale u Cirkusu je karet hodně a náš 9letý syn je neudržel. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení