Ponorka (Deep Sea Adventure)

CZ návod Bestseller
510 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024

Proměníte se v lovce podmořských pokladů a dostanete šanci pohádkově zbohatnout. Jenže výprava do hlubin není levná záležitost, musíte se tak spokojit se starou ponorkou, ve které sdílíte společnou zásobu vzduchu s ostatními dobrodruhy. Jde proto o život – stačí, aby se jeden z hráčů ponořil příliš hluboko, a v nebezpečí budou všichni! Podaří se vám dostat se zpět do ponorky? A zvládnete vytáhnout z hlubin během tří kol nejvíc cenností? Pokud se vám to podaří, budete králem hlubin. 

Japonská hra se v originále jmenuje Deep Sea Adventure, ale doma jí neřekneme jinak než Ponorka. Navíc jsme k ní připravili i podrobný český návod.

 • 2–6 hráčů
 • 30 min
 • věk 8+

Detailní informace

Detailní popis produktu

PONORKA

Hra se v angličtině jmenuje Deep Sea Adventure, což je v doslovném překladu Dobrodružství v hlubinách moře. My hře česky říkáme prostě jen Ponorka. 

 • pro 2–6 hráčů od 8 let (už ve dvou výborně funguje)
 • zabere zhruba 30 minut
 • maličká kapesní karetní hra s typicky japonským minimalismem
 • vydalo ji v roce 2014 japonské vydavatelství Oink Games
 • my ji sem dovážíme v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek)
 • herní design: Jun Sasaki (spoluautor Cirkusu a Startupů), Goro Sasaki 
 • grafika: Jun Sasaki
 • hodnocení na webu deskoholiků BoardGameGeek – 6,9 
 • hra má řadu ocenění (◆2015 Game Market Prize ◆Japan Board Game Prize 2015 - 4th Place ◆2016 Major Fun Award)

Ponorka je malá, ale herně neuvěřitelně návyková. Zatím nadchla každého, s kým jsme ji hráli – ať mu bylo osm nebo o sedmdesát let více. Stanete se v ní potápěči, kteří se ze staré ponorky noří do hlubin pro podmořské poklady. Pomocí speciálních kostek postupujete do stále větší hloubky vyznačené hracími žetony, kdekoliv se přitom můžete zastavit, sebrat poklad a vrátit se zpět do ponorky. Čím hlouběji se přitom vydáte, tím hodnotnější poklady můžete získat. Pamatujte však, že jakmile máte v rukou poklad, vynořování už jde mnohem hůř a taky vzduchu ve společné zásobě rychle ubývá. Ne každý se zvládne dostat na loď včas – pak můžete být rádi, že místo pokladů zachráníte holý život. Kdo vytáhne své poklady do ponorky dřív, než dojde vzduch, schová si je stranou, a spolu s ostatními vyráží na další lov. Po třetím kole ponorů se poklady sečtou, a kdo jich nasbíral nejvíc, vyhrává. 

Ponorka je z Japonska

Ponorka je úžasná japonská hra od vydavatelství Oink Games. V malé designové krabičce najdete herně bohatou hru, ve které musíte riskovat, strategicky uvažovat, napadat soupeře a jindy zase hrát s nimi, abyste si zachránili krk a neutonuli v hlubinách moře. Ponorku s nadšením hrají děti, my dospěláci i babičky a dědové. Není těžká na hraní a vejde se do kapsy. Doslova. Kdysi nám ji doporučil kamarád Dan Šácha (celé jeho povídání najdete zde), který miluje vše japonské a má doma parádní sbírku japonských her nebo her s japonskou tématikou. Ukázal nám i tuto hru a my okamžitě propadli jejímu kouzlu. Proto jsme vyjednali s japonským vydavatelem možnost prodávat ji i u nás. Dovážíme ji v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek). 

Navíc jsme k ní natočili i velice podrobné video, abyste nebyli odkázaní jen na návod:

 

 

RECENZE, VIDEA A TAK: