Ponorka (Deep Sea Adventure)

Novinka Tip
480 Kč
Máme opravdu skladem

Proměníte se v lovce podmořských pokladů a dostanete šanci pohádkově zbohatnout. Jenže výprava do hlubin není levná záležitost, musíte se tak spokojit se starou ponorkou, ve které sdílíte společnou zásobu vzduchu s ostatními dobrodruhy. Jde proto o život – stačí, aby se jeden z hráčů ponořil příliš hluboko, a v nebezpečí budou všichni! Podaří se vám dostat se zpět do ponorky? A zvládnete vytáhnout z hlubin během tří kol nejvíc cenností? Pokud se vám to podaří, budete králem hlubin. 

Japonská hra se v originále jmenuje Deep Sea Adventure, ale doma jí neřekneme jinak než Ponorka. Navíc jsme k ní připravili i podrobný český návod.

  • 2–6 hráčů
  • 30 min
  • věk 8+

Detailní informace

Detailní popis produktu

PONORKA

  • 2–6 hráčů
  • 30 min
  • věk 8+

Ponorka je malá, ale herně neuvěřitelně návyková. Zatím nadchla každého, s kým jsme ji hráli – ať mu bylo osm nebo o sedmdesát let více. Stanete se v ní potápěči, kteří se ze staré ponorky noří do hlubin pro podmořské poklady. Pomocí speciálních kostek postupujete do stále větší hloubky vyznačené hracími žetony, kdekoliv se přitom můžete zastavit, sebrat poklad a vrátit se zpět do ponorky. Čím hlouběji se přitom vydáte, tím hodnotnější poklady můžete získat. Pamatujte však, že jakmile máte v rukou poklad, vynořování už jde mnohem hůř a taky vzduchu ve společné zásobě rychle ubývá. Ne každý se zvládne dostat na loď včas – pak můžete být rádi, že místo pokladů zachráníte holý život. Kdo vytáhne své poklady do ponorky dřív, než dojde vzduch, schová si je stranou, a spolu s ostatními vyráží na další lov. Po třetím kole ponorů se poklady sečtou, a kdo jich nasbíral nejvíc, vyhrává. 

Ponorka je z Japonska

Ponorka je úžasná japonská hra od vydavatelství Oink Games. V malé designové krabičce najdete herně bohatou hru, ve které musíte riskovat, strategicky uvažovat, napadat soupeře a jindy zase hrát s nimi, abyste si zachránili krk a neutonuli v hlubinách moře. Ponorku s nadšením hrají děti, my dospěláci i babičky a dědové. Není těžká na hraní a vejde se do kapsy. Doslova. Kdysi nám ji doporučil kamarád Dan Šácha (celé jeho povídání najdete zde), který miluje vše japonské a má doma parádní sbírku japonských her nebo her s japonskou tématikou. Ukázal nám i tuto hru a my okamžitě propadli jejímu kouzlu. Proto jsme vyjednali s japonským vydavatelem možnost prodávat ji i u nás. Dovážíme ji v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek). 

Navíc jsme k ní natočili i velice podrobné video, abyste nebyli odkázaní jen na návod:

 

 

Oceňovaná hra:

◆ 2015 Game Market Prize

◆ Japan Board Game Prize 2015 (čtvrté místo)

◆ 2016 Major Fun Award

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení