Gorily (Durian)

CZ návod
510 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
21.6.2024

Gorily (Durian) jsou hra pro 2–7 hráčů od 7 let a zaberou zhruba 20 minut. Je to párty hra a všichni hrajete proti sobě. Stanete se gorilími prodejci ovoce v džungli. Jenže je tam pořádně rušno. Právě jste doplnili zásoby a začali prodávat jako o život. Jen pozor – nesmíte přijmout příliš mnoho objednávek, abyste neprodali i to, co na skladě vůbec nemáte. Protože když to zjistí šéf, nakrklý pan gorila, půjdete na kobereček. A podá si vás i ve chvíli, kdy ho cinkáním zvonečku zavoláte na kontrolu příliš brzo. Tak si dávejte bacha, abyste ho nenaštvali ještě víc – jinak vám dá padáka a hra končí. Hra se původně jmenuje Durian, což je ovoce z jihovýchodní Asie, které labužníci milují, ale smrdí tak, že se s ním nesmí do MHD ani třeba do hotelu. U nás je v podstatě neznámé, a tak hře říkáme jednoduše Gorily.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hra se původně jmenuje Durian, což je ovoce z jihovýchodní Asie, které labužníci milují, ale smrdí tak, že se s ním nesmí do MHD ani třeba do hotelu. U nás je v podstatě neznámé, a tak hře říkáme jednoduše Gorily.

  • je určena pro 2–7 hráčů od 7 let
  • zabere zhruba 20 minut
  • maličká kapesní karetní hra s typicky japonským minimalismem
  • herní design: Masato Uesugi 
  • grafika: Hiroko Izumida (spoluautor Startupů)
  • vydalo ji v roce 2020 japonské vydavatelství Oink games
  • my ji sem dovážíme v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek)
  • hodnocení na webu deskoholiků BoardGameGeek – 6,9

 

Prodej ovoce uprostřed džungle

Dnes je v obchodě s ovocem uprostřed džungle pořádně rušno. Prodavači doplnili zásoby a začali naplno prodávat (vykládat karty), aniž by důkladně překontrolovali sklad (karty ve stojáncích). Věří, že to za ně udělal někdo jiný. A tak se nakonec stane, že v tom šrumci přijmou víc objednávek, než je skladových zásob. Když se to stane, ozve se zvonek a ze své kanceláře vyběhne nabroušený pan Gorila, vedoucí prodejny.

Všichni se rozklepou strachy, jestli zásoby a objednávky sedí (ovoce na vyložených kartách pod pravou stranou objednávkové tabule nesmí být víc než celkově na kartách ve stojáncích). Pokud zásoby nesedí, je zle (šéf rozdává trestňáky – žetony naštvaného vedoucího – a jakmile jich pár posbíráte, můžete dostat padáka). Navíc je třeba dávat bacha na tři brigádníky, gorilí sourozence, kteří do všeho vnáší jen další zmatky. Občas změní objednávku a dělají neplechu i během inventury. 

Protože víme, že jedno video je lepší než 1000 slov, natočili jsme pro vás podrobný videonávod:

RECENZE, VIDEA A TAK