Dorty jsou vrženy

Novinka Tip
450 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
31.5.2024

Taky jste si vždycky toužili hodit dortem, jako to dělávali Stan Laurel a Oliver Hardy nebo Charlie Chaplin v černobílých groteskách? Konečně máte možnost – a navíc v barvách. Vyhraje ten, kdo je v házení dortů s různobarevnými polevami nejšikovnější a zvládne vedle sebe naskládat co nejvíc shodných polev. Ale pozor, budete muset házet všemi možnými způsoby, ne jen tak, jak se vám líbí. 

Dorty jsou vrženy je párty hra, ve které nerozhoduje věk, vědomosti nebo zkušenosti. Hlavní roli hraje vaše šikovnost (těmto typům her se proto říká zručnostní hry). A tak může hrát dítě s babičkou nebo parta dospěláků – všichni mají podobné šance. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

DORTY JSOU VRŽENY

Dorty jsou vrženy je hra pro 2–6 hráčů od 5 let a zabere zhruba 15 minut. Všichni hrajete proti sobě a snažíte se na svém počitadle bodů dostat dál než ostatní. 

Delší popis: Získejte co nejvíce bodů spojováním stejných polev dortíků hozených na stůl. V každém kole si vyberte jednu barvu polevy a hoďte jednou kulatou kartou, která tuto barvu obsahuje. Na svém počítadle pak postupujte figurkou ve tvaru dortu o tolik pozic, kolik karet vámi zvolené polevy svým hodem spojíte dohromady.  

  • pro 2–6 hráčů
  • od 5 let
  • na 15 min

Orange and Blue Modern Geometric Coming soon

A jakými způsoby se dorty hází? 

  • Druhou rukou (praváci hází levou, leváci pravou)
  • Ze zavřenýma očima (nastavíte si ruku s kartou nad stůl, zavřete oči a házíte)
  • Vestoje (stoupnete si vedle stolu a kartu hodíte zhruba z úrovně hrudníku)
  • Plácnutím (položíte kartu obrázkem dolů do dlaně a máchnete rukou, jako byste házeli míčem nebo chtěli do něčeho plácnout, nesmíte však plácnout do stolu)
  • Podtržením (položíte kartu na dlaň obrázkem nahoru a rychle ucuknete, aby karta volně padala na stůl)
  • Frisbee (hodíte kartou jako létajícím talířem)

Dorty jsou vrženy - původní česká hra

Hru vymysleli zkušení čeští autoři Jindřich Pavlásek a Petr Vojtěch (Timeslug studio). Na kontě mají už několik společných her (Terra Futura, Balada, Bossin space, Velryby ničí svět, Jan Žižka) a Petr pracoval nebo spolupracoval i na dalších hrách (Trablíci, Rychlé šípy). 

Hru vydalo rodinné deskovkářství 4 Kavky, které taky natočilo videonávod. Takže pokud nemáte rádi písmenka, může se hru naučit za pomoci videa.

 

RECENZE, VIDEA a tak: