Párty hra Čeština 2.0

990 Kč –54 % 450 Kč
Chystáme redesign a dotisk
Položka byla vyprodána…

Párty hra Čeština 2.0 je naše originální hra (délka hry: 15-20 minut, počet hráčů: 3-8, věk: 15+). Hra vznikla podle online slovníku Čeština 2.0 plného novotvarů a slangu. Řvoused, sexblomba, lízánky, memopauza, alzaheimer, kontokorentiér, travoltáž, pochovatel, nánotechnologie, bartizán. Zábava ostrá jak chilli paprička. Pravidla nemusíte číst, hru pochopíte podle našeho videa.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objevujte novotvary a bavte se češtinou

Čvančary, neonarcista, hra o trůny, hroštěnka, vadína, aplišukace, kazilol, knižmo, haranténa, švejk news, prochlastinace. Tato a další parádní nová česká slova najdete v párty hře Čeština 2.0. Je to naše originální hra pro dospělé (i ty dospívající). Prostě od středoškoláků dál. 

Jak se hraje

Hráči se v každém kole snaží zapůsobit na soudce. Cílem je pobavit ho přiložením nejlepší karty se slovy k jeho soudcovské kartě (ta obsahuje různé hlášky, ilustrace nebo doplňovačky). Specifická je situace, kdy naopak soudce předvádí některé nové slovo a ostatní hráči musí nejrychleji uhodnout, o které jde. Vítěz každého kola bere vyloženou soudcovskou kartu, a jakmile jich některý z hráčů posbírá pět, vyhrává celou hru. Role soudce přechází v každém kole na nového hráče, a tím se mění i strategie hry – jednou tak musíte pobavit Pepu a v dalším kole se zase trefit do vkusu někomu jinému. 

Ve hře je celkem 300 karet se slovy a jejich definicemi, k tomu 99 soudcovských karet. Pravidla jsou jednoduchá, abyste mohli začít okamžitě hrát. Potřebujete 3 až 8 hráčů, se kterými sáhnete buď po delší hodinové verzi, nebo kratší, zhruba 20minutové rychlovce. Návod jsme vymazlili tak, aby byl dobře čitelný, pochopitelný a vizuálně přehledný, díky čemuž si můžete zahrát nejen doma na párty, ale třeba i v hospodě (až je jednou zase otevřou).

Vyrobeno v Česku. S láskou k češtině

Karty, návod i krabice jsou vyrobeny v Česku. Všechny karty jsou z originálního karetního kartonu opatřeného speciálním lakem, aby déle vydržely, neprosvítaly a měly správný skluz.  

Párty hra Čeština 2.0 vznikla na základech online slovníku Čeština 2.0, který založil Martin (jedna Kavka z naší rodinné značky 4 Kavky) a podle kterého už jsme v nakladatelství Jan Melvil Publishing vydali knihu Hacknutá čeština a pro Televizi Seznam natočili 32dílný pořad Hacknutá čeština. Celou hru jsme stvořili s láskou k češtině a doufáme, že vás bude bavit stejně jako nás během zhruba ročního testování s nejrůznějšími partami kamarádů, rodinných příslušníků a známých.  

 

Mrkněte na naše video, jak se hra hraje