Hry s tématikou Harryho Pottera

Jaké hry s tématikou čaroděje v lennonkách máme a rádi hrajeme? Pořídili jsme jich dost, ale některé jsou trochu marné. Jiné nás naopak obrovsky baví a to, že je v nich ještě Harry tomu jen přidává. Tak se na to jdem mrknout. 

 

Musíte mít

HARRY POTTER: BOJ O BRADAVICE Už jsme psali o asi nejlepší HP hře: Harry Potter: Boj o Bradavice. Ta je fantastická, máme ji moc rádi a víc jsme o ní psali v samostatném článku

9_Harry Potter

UNO UNO je klasika, ale HP verzi nic nechybí, má super reálný fotky ze seriálu o malém čaroději a karty jsou kvalitně zpracované. Někdy se klasika licencí pokazí, u UNA to neplatí. 

unnamed (15)_2

KANASTOVKY Stejné je to s kanastovými kartami. Jedna sada je z první půlky celého seriálu a druhá z druhé půlky. Krásné fotky, kvalitní karty, pokud milujete HP, možná už kanastu nebo žolíky nebudete chtít hrát s jinými kartami. Stejně jako my. 

IMG-5364IMG-5362 

FUNKO POP?

Pokud vaše ratolesti milují FIUNKO POP figurky a zároveň i Harryho Pottera, tohle prostě musíte mít. Jde o deskovku, ke které dostanete i 4 figurky (Harry, Hermiona, Bellatrix a Voldemort), v případě rozšíření pak další dvě (Draco, Ron)). Hra je jen v angličtině, ale našim dětem stačí ty figurky, které se samostatně myslím nedají pořídit. A český návod je ke stažení zde. 

 

Nic moc vizuál

DOBBLE Oproti tomu Dobble s Harrym je fakt jen čajíček. Graficky nepovedená záležitost a ano, sice je tam ten mechanismus oblíbené hr Dobble, ale vizuálně je to pro děcka. 

VYPRÁVÉCÍ KOSTKY To je stejný problém. Obrázky na kostkách jsou dost trapný, skoro ani není poznat, co je co. Ale pokud máte děti a ty milují Haarryho, možná tu slabou vizuální stránku věci odpustí.

unnamed (14)_3

 

Tohle rači ne!

CLUEDO

Nikdy jsme Cluedo nehráli a tato verze s HP je asi podle všeho hodně jiná a nepovedená. Oproti tomu klasická detektivní hra Cluedo se prodává po celém světě už desítky let. Ale licence asi ubrala hře na kráse. Za nás bychom nedoporučovali pořídit. Tady je naše video, ale to jsme ještě hru nezkoušeli hrát. Fakt nás nudila. 

 

??? LABYRINT

Zatím jsme nehráli, jen máme doma, bojíme se, že tím, že je HP tématika nasazena na další klasickou hru, bude to zas o to chudší licencovaná věc... Máte někdo zkušenost?