Boj o poklady (Flotsam Fight)

Novinka CZ návod
510 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Plavíte se po světových mořích se skupinou lovců pokladů. Cenností jste už v hlubinách oceánu našli dost, a tak se vracíte domů. Jenže se strhne bouře a vaše loď jde pomalu ke dnu. Chcete zachránit všechny poklady, ale záchranné čluny mají omezenou kapacitu. A tak musíte zachránit aspoň to nejcennější. Možná budete tak šikovní, že se vám dokonce podaří zachránit všechny své poklady, zatímco poklady ostatních půjdou ke dnu. To se uvidí. Hraje se na 3 kola, na konci každého kola se rozdají žetony vítězných bodů, a kdo jich má na konci nejvíc, vyhrává, protože zachránil nejvíc pokladů. 
 

Japonská hra se v originále jmenuje Flotsam Fight, my jí říkáme Boj o poklady. Jako vždy jsme ke hře připravili i podrobný český návod.

 • 2–6 hráčů
 • 30 min
 • věk 8+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hra se v angličtině jmenuje Flotsam Fight. Slovo Flotsam [ˈflɒtsəm] je podstatné jméno a znamená předměty vyplavené mořem/plovoucí na hladině po ztroskotání. Náš překladatel navrhoval mnoho názvů, my taky (Boj na moři, Boj na vlnách, Bouře na moři, Záchrana pokladů, Souboj na vlnách), nakonec vyhrál Boj o poklady.

 • pro 2–6 hráčů od 8 let 
 • zabere zhruba 30 minut
 • maličká kapesní karetní hra s typicky japonským minimalismem
 • vydalo ji v roce 2018 japonské vydavatelství Oink Games
 • my ji sem dovážíme v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek)
 • herní design a grafika: Tomoyuki Maruta, Hiroko Izumida (spolupracoval na Startupech a Gorilách)
 • hodnocení na webu deskoholiků BoardGameGeek – 6,6 
 • hra v roce 2019 získala cenu Major Fun Award
 • hra je novou verzí japonské deskovky z roku 2017 s názvem Bye Bye Lemming od KenBill (Kaskádie, Vikomti západního království), ale i když je herní systém stejný, výtvarné zpracování je úplně jiné a nová verze je hráči mnohem líp hodnocena 

Nastal Boj o poklady! V této hře hrajete proti všem lovcům podmořských pokladů, kteří se po ztroskotání lodi snaží zachránit co nejvíc potápějících se pokladů. Vaším cílem je naložit vlastní poklady na záchranné čluny a získat tak co nejvíc vítězných bodů. 

A jak se hra hraje? Vyberte si člun (je jich 8 a jsou očíslované), na který položíte svůj poklad (hodnotu pokladu určují velká rohová čísla na kartě, čísla člunů pak menší čísla na bocích karet). Karta se pokládá ke člunu lícem nahoru. Poklady můžete nakládat jen na tolik člunů, kolik je hráčů (např. 3 hráči = 3 čluny). Můžete naložit pouze poklad vyšší hodnoty, než je poslední na člun položená karta. U každého člunu se tak tvoří vzestupná postupka. Konec kola nastane, když se někdo zbaví poslední karty. Vyhrává hráč s 0 kartami v ruce, prohrává ten, kterému v ruce zbyla nejvyšší karta (nejcennější poklad, který nedostal včas na záchranný člun). Po odehrání 3 kol hra končí. Vítězí hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů.

Boj o poklady je z Japonska

Boj o poklady je úžasná japonská hra od vydavatelství Oink Games. V malé designové krabičce najdete milou a jednoduchou karetní hru, která baví malé i velké. Není těžká na hraní a vejde se do kapsy. Doslova. Dovážíme ji sem v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek). 

Opět jsme natočili i videonávod, abyste nebyli odkázaní jen na náš tištěný návod:

Natočili jsme i komplet hru ve dvou, mrkněte: