Boj o poklady (Flotsam Fight) - dovyjasnění pravidel

Boj o poklady 2

Před Vánoci se na Facebooku ve fejsbukové skupině Deskovky pro tři bratry hráči ptali na dvě věci v pravidlech hry Boj o poklady. Nebyly jim jasné. Kdysi se na to samé prý někdo ptal i na největším serveru o hrách BGG (Board Game Geek), ale nikdo neodpověděl. Poptali jsme se přímo vydavatele hry - japonských Oink Games a tady jsou odpovědi. 

První otázka - platí opravdu vždy, že si hráč bere 2 trestné karty, když pasuje a v ruce má jen 1 kartu? ANO, PLASTÍ TO VŽDY. 

Oink k tomu napsali:  

Všichni hráči, kteří při pasování drží pouze jednu kartu, si musí vzít dvě karty. Když tedy má hráč ještě v ruce dvě karty, musí strategicky zvážit, kdy pasovat, kdy  "jít za vítězstvím" a riskovat, že bude potrestán tím, že skončí s poslední kartou v ruce.

Boj o poklady 1

Druhá otázka - jaký žeton dostane hráč, který ve hře dvou hráčů skončí jako druhý? Plus jedna nebo mínus jedna?  JE TO JEDNO.

Oink k tomu napsali:

Ve hře dvou hráčů na tom nezáleží, protože hráč, který vyhraje dvě ze tří kol, se nakonec vždy stane celkovým vítězem. Způsob bodování má význam pouze pro hru s více než 3 hráči.