Herní mechanismus měsíce: sbírání sad

Herní mechanismus měsíce: sbírání sad

Občas jsme na pojem sbírání sad naráželi v komunitách deskohráčů, většinou ale v anglické verzi collecting sets. O co jde? Sbíráte nějaké sady a čím lepší sbírku na konci máte, tím víc získáte bodů a s nimi i větší šanci na vítězství. Všechny níže zmíněné hry jsou navíc tzv. rodinné plus hry, což znamená, že se výborně hrají v rodinách se staršími dětmi, ale hra baví i samotné dospělé. 

Jako první z tohoto ranku jsme léta letoucí hrávali Zbodni salát. Fakt prďácká hra, kterou bychom doporučovali do každé rodiny. Je chytrá, zábavná, celkem svižná a baví malé i velké. Takové hry máme hodně rádi. A to, že jsme celá ta léta vůbec netušili, že hrajeme tzv. sbírání setů, nám neva.

Zbodni salát

Zbodni salát
Hráči: Jde o rodinnou hru pro 2–6 hráčů. Máme rádi otvíráky, ale s flaškami to nesouvisí. Otvírák se říká hrám, které otevřou oči nehráčů – otevřou jim bránu do světa moderních deskovek a ukážou jejich rozmanitost. Zbodni salát vás prostě může dostat do hry, i když jinak moc nic nehrajete. 

Věk a hrací čas: Zvládnou ji děti od osmi let a zabere vám maximálně půlhodinku. Neurazí ale rozhodně ani čistě dospělé osazenstvo. 

Typ hry: Sbíráte různé druhy zeleniny na salát a k tomu bodovací kartičky, které vám přidávají nebo ubírají body za určité kombinace. Na konci si právě podle těchto karet vyhodnotíte, co jste si nasbírali a navařili. Kdo má nejvíc bodů, vyhrává. Ideální hra pro vegetariány a milovníky zdravých svačinek. 

Znovuhratelnost: Hráči si chválí to, že je baví hrát hru znovu a znovu. Její průběh je pokaždé jiný, protože z nabídky karet ulovíte vždy něco jiného a vaše sbírka je tedy neopakovatelná.

Sushi Go!

Sushi Go!
Hráči:
Jde o hru pro 2–5 hráčů. 

Věk a hrací čas: Zvládnou ji děti od osmi let a zabere vám maximálně 20 minut. Hraje ji u nás celá rodina, nebo klidně jen dospělí. 

Typ hry: Představte si, že jste milovníci sushi a sbíráte různé sushi mňamky a třeba i dvojice dobrůtek, které k sobě v sushi světě neodmyslitelně patří. A za to získáváte body. Zajímavým způsobem měníte karty v ruce. Jde o tzv. draft, kdy po každém tahu odevzdáte karty hráči po své levici a jiné zas dostanete zprava, pak si vždy vyberete nějakou kartu, kterou vyložíte, a znovu všechny zbylé karty v ruce tzv. draftujete dál. 

Znovuhratelnost: Hra je pokaždé jiná, takže se dá vesele hrát znovu a znovu a neomrzí vás.

Kočičí klub

Kočičí klub
Hráči: Opět jde o rodinnou plus hru pro 2–4 hráče. 

Věk a hrací čas: Pro hráče od osmi let. Hra zabere 30 minut. 

Typ hry: Zachraňujete kočičky všeho druhu a krmíte je, protože za hladovou mícu se na konci odečítají body, zatímco nakrmené kočky pro vás body získávají. K tomu máte body taky za kočičí hračky, šantu a další udělátka a dobroty. 

Znovuhratelnost: I tuto hru lze znát znovu a pokaždé jinak.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení