Krabčáci: hra měsíce

Hra měsíce: Krabčáci

Krabčáci jsou karetní hra s herním mechanismem, kterému se říká sbírání setů nebo sad. V tomhle případě sbíráte hejna ptáků. Hra je pro 2–5 hráčů od 8 let a zabere zhruba 20 minut.

Ptáci jsou v krabici a mají i krabicoidní grafiku. Však se taky v originálu nazývají CuBirds. Podle zkušených hráčů i začátečníků je to jedna z nejlépe hodnocených karetních her posledních let.

Taky jsme si je oblíbili, a proto i zařadili do našeho e-shopu. Najdete v něm rodinné deskoherní pecky, které máme rádi a za které dáme ruku do ohně. 

Tak vypadají rozehraní Krabčáci

 

V krabičce je na 110 hracích kartách 8 druhů krabicoidních ptáčků. Sova, tukan, plameňák, kachna, papoušek, straka (někdo jí říká i vlaštovka) a dva ptáčci, kterým každý říká trochu jinak. Jednak rákosník, kterému leckdo říká čáp, velký krabčák nebo třeba tampón, jednak červenka, ze které se stal krabčák – tedy vrabčák z krabice. Skvělé je, že každá ilustrace je jiná a ptáčci jsou i v detailech nebo pózách trochu odlišní. Grafici si s nimi prostě vyhráli. 

Jak se hra hraje, se můžete podívat v našem podrobném videu. Pravidla zaberou asi 6 minut a pak můžete ještě omrknout 10 minut samotného hraní.

Odkaz na videonávod Krabčáků

Vylepšujeme naše videonávody

A když už jsme u videí, tak se vám chceme taky trochu pochlubit. Snažíme se, abychom je neustále vylepšovali. Nakoupili jsme nová světla, speciální stativ, abychom mohli natáčet shora na desce stolu, k tomu pořádný mikrofon. Alice zprofesionalizovala střih, nově si píše i scénáře. Koneckonců – kvůli videím jsme loni zrekonstruovali i obývák, abychom vůbec měli místo pro natáčení. A teď? Teď je hotovo (prozatím), a tak Alice natáčí jako o život. 

Alice v našem domácím, improvizovaném studiu

 

Videa k deskovkám, které můžete koupit v našem e-shopu, poznáte na 4kavčím youtubovém kanálu snadno – podle nové grafiky:

Nová grafika na našem YouTubu

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení