Střední deskové hry do 500 korun

2.foto do vánočního 4letteru 4 Kavek

Activity original: 
Ideální hra pro skupinu lidí, kteří se chtějí dobře bavit. Plníte různé aktivity, malujete, povídáte, hrajete pantomimu. Zábavná párty hra pro děti i dospělé s vysokým ha ha efektem, tedy že se u ní zasmějete. Rádi ji nosíme na rozjezd oslav a setkání s přáteli. Stačí nám malá cestovní verze. 

Tik Tak Bum (junior):
Představte si slovní fotbal limitovaný tikající bombou. Pošli to dál, ale rychle, komu bomba vybuchne v ruce, prohrává. Slovní postřehovka i pro prcky od 5 let. Baví ale taky desetileté, má vysoký ha ha efekt. 

Carcassonne (základ):
Z dílů budujete svůj svět složený z polí a měst. Vaši panáčci ho pak okupují, kdo urve největší kus, vyhrává. Už je to klasika, však také hra pochází z roku 2001, hned po uvedení na trh získala prestižní ocenění Spieles des Jahres. Jde o strategickou hru, ke které existuje nespočet verzí a možných rozšíření. Zvládnou ji děti školu povinné, ale baví i dospěláky po celém světě. Hrajeme základ a rozšíření Princezna a drak a Hostince a katedrály. Měli jsme i Věž, ale tu jsme poslali dál, nehrála se nám dobře. Nemáte-li doma nic, možná se vyplatí koupit si tzv. big box, kde je základ a pár rozšíření.  

Umí prase létat (cestovní):
Umí prase létat? Má želva zobák? Je tu kupa vlastností a hromada zvířat. Odhadnou děti správně, co které zvířátko umí? Zábavnou formou se o světě zvířat leccos naučí. Máme menší cestovní verzi a stačí to. V základní velké stolní verzi je víc kartiček zvířat i jejich vlastností a ještě počítací tabulka. Kdybychom dnes kupovali, pořídili bychom největší verzi této hry nazvanou Umí prase létat plus, která vyšla loni. 

Bananagrams:
Máte rádi Scrabble? Tohle je hodně podobná hra, jen si každý skládá svou vlastní křížovku před sebe na stůl. Kdo bude nejrychlejší? Hrajete-li se svými školou povinnými dětmi Scrabble, tak na cesty nebo oslavy je super zabalit si praktický pytlíkový banán s písmenkovými kameny a zahrát si bananagrams. 

IMG-3721

Bla Bla Bla:
A další hra se slovy, která má za nás palec nahoru a může třeba prvňáčkům pomoci s učením češtiny. Je to takový Dixit pro menší děti, obrázky, akce i situace na kartách jsou jednodušší a pochopitelnější. Karet je plná krabice, žádný vzduch jako v mnoha jiných hrách. 

Bla Bla Bla (1)

Bla Bla Bla (5)

Krycí jména:
Jste v roli tajných agentů, nesmíte se prozradit a musíte nenápadně najít i všechny své kolegy, kteří ale mají krycí jména. Na vše vám musí stačit jednoslovné nápovědy a za chyby se často platí životem. Týmová kooperativní párty hra pro školáky i dospěláky. Původní česká hra, která udělala díru do světa. Prodalo se jí přes 5 000 000 kusů a má herního Oskara z roku 2016. Existuje základní verze, pak obrázková, která se dá hrát samostatně nebo spolu se základem, ale nám už to přišlo moc těžké. Pak je verze pro dva hráče a XXL obří verze, která je ale špatně skladná. Základ podle nás úplně postačí. Jedna z top her, co máme doma. 

Krycí jména (2)_1

Krycí jména (3)_1

Kingdomino:
Máte rádi Carcassonne, ale už je ohraný? Nebo trvá moc dlouho? Kingdomino je o dost svižnější. Má podobný herní mechanismus, jen si každý staví svůj vlastní malý svět. Budovací strategická hra pro školáky i dospěláky. Získala cenu Spieles des Jahres v roce 2017. Hra bude bavit celou rodinu, a pokud je vás 5 nebo 6, dokupte si rozšíření Věk obrů

Kingdomino (6)_1

Múza:
Máte větší děti, baví vás Dixit, ale už ho máte ohraný? Múza je mu velice podobná, je nádherně zpracovaná a má o trochu vymakanější herní mechanismus. Prostě karetní dixitovka se slovy a obrazy, jak má být. Za nás palec nahoru. (A je o dost levnější než Dixit.)

Múza

Jedním slovem:
Baví vás Krycí jména a sháníte něco podobného i pro menší školáčky? Jedním slovem je dobrá volba. Kooperativní párty hra se slovy. Děti hrají spolu proti hře, nehádají se a hezky si rozšiřují slovní zásobu. Ty naše ji v létě na dovolené hrály i několikrát denně. Taky tato hra získala herního Oskara v roce 2019.   

Jedním slovem_1

Zombie Kidz Evolution:
Stanete se lovci zombíků a musíte ochránit školu. Vy proti nemrtvým. Zvládnete to? Při hře postupně plníte úkoly, za které dostáváte obálky s rozšířením a dalšími možnostmi hry. Taky s novými schopnostmi jednotlivých postav. Hra je letos nominovaná na herního Oskara a opravdu si to zaslouží. Tak vymakanou hru s postupným rozšiřováním jsme ještě nehráli. Zvládnou ji i 6leté děti.

unnamed (54)

 Všechny fotografie jsou z našeho vlastního archivu 4 Kavek

 

4letter logo 1

4LETTER - NEWSLETTER PRO VŠECHNY, KTEŘÍ SI RÁDI HRAJÍ

Všechny tipy z článku jsou z našeho 4letteru.

4letter – newsletter o hrách a hraní. Je určený pro všechny, kteří se stejně jako my občas pustí do nějaké té deskovky i jiných her. Nejsme herní ufoni a nebudeme na vás machrovat, kolik toho víme a známe. Sami patříme mezi občasné hráče, kteří s nadšením prozkoumávají (nejen) deskoherní svět krok za krokem. Budeme rádi, když se k nám přidáte. Pokud nechcete přijít o pravidelnou měsíční dávku herní inspirace, zajímavých tipů i pohledu za oponu při rozhovorech s lidmi, kteří vědí o hrách první poslední, přihlaste se. Nesnšíme spam a nejsme pitomci, váš e-mail u nás proto bude jako v bavlnce. 

5 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT K NAŠEMU NEWSLETTERU

  1. Je zadarmo a odhlásit se můžete kdykoliv.
  2. Pomůže vám zorientovat se v hromadě nejrůznějších her.
  3. Nečekejte spam, hloupé marketingové nabídky ani uřvaného alzáka, jen čtení o hrách.
  4. Posíláme vždy pouze to, co bychom chtěli sami číst.
  5. Pokud si rádi hrajete, bude vás bavit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení