Splašená sklizeň (Quickity Pickity)

Novinka CZ návod
510 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
7.3.2024

Nastal čas sklizně! Sbírejte ovoce, vytvářejte povedené sady a vydělejte majlant! Nebude to ale žádná procházka růžovým sadem. Jsou tu i další sběrači a zuřivě jdou po ovoci – stejně jako vy. Takže si musíte pospíšit. Navíc to všichni musíte stihnout, než se na scéně objeví tři opice! Jakmile se objeví, končí kolo. 
 

Japonská hra se v originále jmenuje Quickity Pickity, což je něco jako fofrsběr – a z toho vznikla naše česká Splašená sklizeň. Navíc jsme k ní připravili i podrobný český návod.

  • 2–5 hráčů
  • 20 min
  • věk 6+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hra se v angličtině jmenuje Quickity Pickity, což se doslovně přeložit nedá, je to slovní hřička (něco jako fofrsběr). My hře říkáme Splašená sklizeň. 

  • pro 2–5 hráčů od 6 let 
  • zabere zhruba 20 minut
  • maličká kapesní karetní hra s typicky japonským minimalismem
  • vydalo ji v roce 2022 japonské vydavatelství Oink Games
  • my ji sem dovážíme v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek)
  • herní design a grafika: Mashiu, Jun Sasaki (spoluautor Ponorky, Cirkusu a Startupů), Rie Komatsuzaki
  • hodnocení na webu deskoholiků BoardGameGeek – 6,7 

Splašená sklizeň je tu! Sbírejte ovoce, vytvářejte povedené sady a vydělejte majlant! Nebude to ale žádná procházka růžovým sadem. Jsou tu i další sběrači a jdou po ovoci tak jako vy. Takže si musíte pospíšit. Navíc to všichni musíte stihnout, než se na scéně objeví tři opice! Jakmile se objeví, kolo končí.

A jak se hra hraje? Všichni hráči najednou otáčejí lícem nahoru jeden žeton ovoce za druhým. Rychle sbírají ovoce a vytvářejí z něj sady na základě tvaru nebo barvy. Musí si ale dávat dobrý pozor na to, jaké ovoce sbírají, protože sady může tvořit jen ovoce se stejným výrazem obličeje a k tomu se stejnou barvou nebo tvarem. Karta tržiště přitom určuje, jakou odměnu za posbírané sady ovoce hráči na konci kola dostanou. Kdo vyhraje 3 kola, vyhrává celou hru. 

Splašená sklizeň je z Japonska

Splašená sklizeň je úžasná japonská hra od vydavatelství Oink Games. V malé designové krabičce najdete milou univerzální hru, která baví malé i velké. Není těžká na hraní a vejde se do kapsy. Doslova. Dovážíme ji sem v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek). 

Jako vždy jsme natočili videonávod, abyste nebyli odkázaní jen na náš tištěný návod:

A natočili jsme i jednu celou hru ve dvou hráčích, mrkněte. 

VIDEA, RECENZE A TAK: