Březnová novinka - Extrémní devítka (Nine Tiles Extreme)

Pokud máte rádi Ubongo, tak tahle hra je mu trochu podobná. I když místo tetrisových dílků skládáte rychlostní puzzle z 9 destiček v mřížce 3x3. Máme zkušenost, že tahle hra lidi většinou chytne. Užili jsme si s ní pokaždé spoustu legrace, velký úspěch měla třeba v brněnské Planetě her, kam jsme byli pozvaní na veřejné hraní. Ale o tom víc až později. 

Prokažte to při hraní Extrémní devítky (Nine Tiles Extreme)

 

Hra se v angličtině jmenuje Nine Tiles Extreme, v češtině jí říkáme Extrémní devítka.

  • Počet hráčů: 2–5
  • Délka hry: 15 minut
  • Věk: 6+

Kapesní hra se nese v duchu typického japonského minimalismu – aby ne, v roce 2023 ji vydalo japonské vydavatelství Oink Games. Dovážíme ji v tzv. pololokalizaci, což znamená, že k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek).

 

Mrkněte na naše video, jak se hra hraje. I když úplně jiný pocit budete mít, jakmile si ji zahrajete s dalšími lidmi. Proč? Naživo je to větší divočina při zběsilém úprku za složením všech devíti dílků. Skládáte je podle společné úkolové karty buď podle barev, nebo podle tvarů. Destičky jsou oboustranné a najít správnou kombinaci dá někdy zabrat. Přitom vám ale utíká čas i soupeři. Kdo jako první úkol zvládne, vyhraje úkolovou kartu, kdo jako první získá čtyři, vyhraje celou hru.