Kavky v Planetě her: rozhovor + veřejné hraní

4kavky

V pátek 15. března jsme byli v Brnečku v Planetě her. Eyron s Filipem nás trochu vyzpovídali a pak jsme si celý odpolko hráli. Bylo veřejné kavčí hraní. Planeta her a REXhry brzy oslaví rok v nových prostorách. Bývalou prodejnu zvětšili o bývalou banku, jejíž prostory se uvolnily hned vedle staré Planety. Byla to výzva, které se prý nedalo odolat. Nová Planeta her voní novotou, je obrovská, je tam hafo herních stolů a vždy usměvaví planeťáci, kteří pomůžou a cokoli vysvětlí, doporučí. Prostě deskoherní cukrárna a my si to obrovsky užili. 
 
Rozhovor planeťáků s Kavkami bude cca na přelomu března a dubna a určitě ho sem pak přihodíme. Zaskočila nás otázka, jakými deskovkami jsme začali. Věděli jsme, že za všechno mohla 75denní karanténa v době pandémie, kdy jsme na sockách slíbili našim fandům, že si každý den pod hashtagem #karantenohraní zahrajeme jinou hru. Karanténa ale byla nekonečná a domácí zásoby brzy došly. A tak jsme začali kupovat deskovky a objevili facebookovou skupinu Deskovky pro tři bratry a tak to začalo. Ale jakými hrami? Všechno jsme dohledali ve facebookových poustech z roku 2020. Tady je soupis deskovek, které to celé odstartovaly
 
 
Tady je video z naší návštěvy Planety her. Alice moc nestíhala točit a fotit, ale něco se přeci jen našlo... 
 
Stavili se za námi známí i neznámí. S neznámými jsme se moc rádi poznali a známým moc díky, že jste za námi jeli třebas až z Oderských vrchů, že Tome? Gerlich Odry sro - Dřevěný svět. PS: na vašem dřevěném hracím stole se fakt dobře hraje:) S manželi Petrou a Tomášem jsme se poznali tak, že se stali našimi odběrateli. Pak jsme si dali jedno kafe v Praze, abychom si potřásli pravicí, pak jsme se nasmáli na Deskovconu, ale potykali jsme si při našem třetím setkání právě v Brně v Planetě her. 
 
A1_1A2_1
 
Popis první fotky: V pražské kavárně Periferie Café po seznamovacím čaji a kávě
Popis druhé fotky: U jejich hracího stolu na Deskovconu hraje zrovna Miroslav Tlamicha                               
 
Rádi jsme zas viděli i 3D tiskaře Jeníka Mitroczech, moc rádi jsme si konečně osobně potřásli pravicí s influencerem Honzu POD VÍKEM. Poznali jsme krásně divokého fotografa Petr Brodík Fotograf alias #kocici_tata_hraje, Václava Jayru Oravu, mamku s dcerou Adélkou, a dalšího veselého hráče Ondru Sekaninu, kterého Alice zná ze sítí. Ondra nám odhalil tajemství neúspěchu Startupů. Vony nejsou pro naši cílovku, ale je to hráčtější hra. Vysloužila si pochvalu. Potenciál jsme v ní taky cejtili, dumali jsme, jestli jí neškodí to téma startupů a akcií. Ale fakt by to mohlo bejt tím, že pro naše zákoše je moc těžká. Však taky, než jsme si ji zahráli, Alice musela pročíst pravidla, nejsou upa trivoš (jakože úplně triviální). 
 
Co jsme si všechno zahráli?
1. Ponorka (Deep Sea Adventure)
2. Turboprší
3. Dorty jsou vrženy
4. Boj o poklady (Flotsam Fight)
5. Startupy
6. Talismany (DroPolter)
7. Pět vorařů (Rafter Five)
8. Extrémní devítka (Nine Tiles Extreme)
9. Město 77 (Town 77)
10. Odin - hra od Hrasu, jednodušší Cirkus prej, to jsme museli zkusit. Až na konce hry, který byly divný a vlekly se, je to fajn hra. Kupili jsme a dovezli si dom. Od Rexíků jsme dostali Čaroděje - počeštěná štychovka od vydavatelství AMIGO.
 
Nakonec jsme poslali do pupků vyhlášený Ramen BRNO a frčeli dom. Prostě užili jsme si to, Brnečko je naše srdcovka a Planeta Her taky. Jestli je nám v oboru někdo inspirací, pak planeťáci. My je tedy taky kdysi zpovídali, pokud vám ten rozhovor utekl, tu ho pinkáme zpátky do hry. Fakt stojí za to. Chvilku po našem povídání začali obchod zvětšovat a brzy oslaví rok v nových prostorách. Moc držíme palce, ať se daří, kdykoli k vám znovu a rádi přijedeme. 
 
 
Planeta_studio
Slavné studio, kde jsme najednou měli sedět i my. S kluky, jejichž videa sledujeme a máme rádi. 
 
Planeta_muzeum
Planetní muzeum se všemi kousky, které REXhry vydaly. 
 
Planeta_hrajeme_15
Filip je božan i ve skutečnosti, o čemž nikdo nemůže pochybovat. I když furt lítal i za kasu, stihl si s námi lecos zahrát. 
 
Planeta_hrajeme_10
Jeník Mitroczech - 3D tiskař v tryčku se srdcem, vpravo Jan Vaněk - influencer Pod víkem. 
 
Planeta_hrajeme_3
 
Planeta_hrajeme_17
 
Poznali jsme se i s fotografem Petrem Brodíkem, který občas Planetě her fotí, točí a plní sítě. Byla s ním sranda. Se všema tam byla sranda. Takže po "služební cestě" jsme si připadali nepatřičně šťastní a nabití.