Hry pro rodiče a prarodiče

Senioři ve hře_1

Co hrát s rodiči a prarodiči? Jak je vtáhnout do světa moderních deskovek, když se cukají a nic kromě starých klasik nechtějí hrát? Jednou možností je hrát s nimi prostě ty klasiky. Žolíky, kanastu, pexeso, černého Petra, prší, macháčka, šachy, dámu, mlýnek, člobrdo, Dostihy, Monopoly. Existují ale hry, které jsou na půl cesty. Něčím připomínají staré klasiky, ale přitom jsou mnohem modernější. Pár máme ozkoušených, že se na ně mámy, tátové, babičky a dědové chytnou. 

  1. Sequence od Dina – mix kanastovek a piškvorků (v USA megahit, 16 000 000 prodaných ks po světě a zajímavá historie - tady jsme o hře psali a natočili jsme i videonávod)
  2. Rummikub - podobný pasiánsu, žolíkům... (my máme nejraději betelnou XXL verzi, staříci na vše dobře vidí i se jim to dobře bere do rukou a stojánky nepadají) - tu je naše video
  3. Heckmeck - to je i super hra na cesty a do hospody, hráváme s tchýní a jejími kámoškami, tu je naše video
  4. Scrabble - seniorům to může připomínat křížovky, které znají 
  5. Město 77 (Town 77) - takové barevné sudoku na steroidech, hra obsahuje i tzv. sólo mód, kdy může senior hrát sám proti sobě (prodáváme u nás i s českým návodem a natočili jsme i videonávod)
  6. Ponorka (Deep Sea Adventure) - bezvadně funguje už ve dvou hráčích, sice to prarodičům nic nepřipomene, ale hra je to hezounká a nesložitá a baví všechny věkové kategorie - prodáváme ji u nás a máme k ní český návod i video
  7. Toulavé věže – nemáme otestované, ale je to jako člobrdo, ale boží člobrdo  (na stole to vypadá krásně a procvičí to mozkové závity - teda hlavně paměť, i na tuhle hru máme videonávod)
  8. Krycí jména – nemáme otestované, ale mohlo by se líbit, pokud si rádi hrají se slovy (víc o nich v našem článku)

Máte nějaké osvědčené tipy na hry, které baví lidi nad 60? Sem s nimi. Vždy se hodí a my taky nestihneme hrát a testovat všechno, že ano.