Nithrania po 5 letech omezuje provoz

 

Yellow Bright Business Idea Tutorial Youtube Thumbnail-3

Další deskoherní kanál oznámil, že už toho má dost. Nithrania nekončí jako Deskofóbie, o jejímž zániku jsme psali nedávno, ale notně omezí to, co a jak dělá. Místo hraní a točení do šířky a testování a vysvětlování všeho českého i světového, co v daném roce vyšlo, půjdou spíš do hloubky a budou se dál věnovat jen hrám, které za to opravdu stojí. Třeba v roce 2023 natočili 83 nových her, z nichž podle nich bylo jen asi 13 fakt skvělých deskovek. Takové hry chtějí hledat a o takových hrách chtějí mluvit, točit je, dávat jim čas a energii. 

Nithrania byla společně s Deskofóbií jedním z mála kanálů o deskovkách, na který pro nás byla radost koukat. I když točili videa spíš pro zkušené hráče komplexních her . Chtěli hrát a testovat vše u nás i v zahraničí, co se třeba do češtiny (nebo slovenštiny) nikdy nepřeloží. Jenže počet sledujících nepřekročil 4000. Víc zarputilých hráčů u nás asi není. A z těch 4000 bylo ochotno platit za obsah na Patreonu jen zlomek. Živit se v tak malé zemi tvorbou obsahu není snadné, možná skoro nemožné, pokud nejste superstar nebo k tomu neprodáváte i fyzické produkty, online kurzy, knihy, e-booky, nepřednášíte atd.

Takže naprosto chápeme, proč Nithrania mění strategii. Jejich videa zabrala tisíce hodin času, už jich budou točit míň a třeba i na míň kamer (místo 3 bude 1, což vše technicky ohromně zjednoduší). Držíme palce, ať se tvůrcům zase vrátí radost z natáčení videí, protože ta dělají parádně. Těšíme se na další videa a rozhodnutí zaměřit se hlavně na deskoherní pecky tleskáme. 

Nithrania v číslech:

  • 5 let
  • 350 videí
  • z toho 183 dlouhých TOP videonávodů, jejichž příprava zabrala tisíce hodin
  • 1 videonávod týdně

Podívejte se, jak všechny změny Braňo Berec vysvětluje: