Zombie kostky (Zombie Dice)

Zombie kostky a mozky

Na tuhle kostkovou mozkovou žranici nezná, tak je to mechanika "zkus své štěstí" asi jako Heckmeck, Karty mrtvého muže či Trablíci. Hodíte kostkama, buď ulovíte mozek (kdo jich posbírá 13, vyhrává) nebo po vás oběď vystřelí (3 výstřely ukončí váš tah bez zisku jediného mozku), oběť může i utéct (to jsou stopy na kostkách) a stopama se hází znovu. Vždy se hází 3 kostkami, pokud po hodu máte jednu či dvě, doberete si z pytlíku či kelímku do tří. Kdykoli můžete skončit a zapsat snědené mozky v daném tahu a hraje hráč po vaší levici. Pokud vám ale padnou 3 výstřely, nemáte nic a váš tah končí. Jakmile někdo překoná či dosáhne 13, hra pomalu končí. Ale dohrává se kolo a ostatní ještě mohou to numero překonat.

Zombie kostky. Jsou dost blbě k mání. Nyní je mají třeba v Myším doupěti a jsou k nim i 3D tištěné mozky. My si jich nechali udělat 50 a výborně se s nimi hraje. Lepší než snědené mozky zapisovat na papír. Pokud hráváte ve více než 3–4 hráčích, doporučíme mozků 100. Hra existuje v několika variantách a bejvá nesehnatelná. Když na ni někde narazíte, kupujte, určitě zas brzy nebude. 

Untitled design_3

Existuje klasika 1,2,3. Jednička je základ a samostatně je s kelímkem a černými kostkami. Dvojka DVOJÍ FUNKCE jsou vlastně jen 3 speciální kostičky navíc (toto rozšiřko je super) a trojka ŠKOLNÍ AUTOBUS je sada spešl obří kostky a žetonů s mozky a výstřely. Nebo je De luxe edition, což je jen základ s průhlednými kostkami, pytlíkem a zapisovacími výsledkovými papírky. Pak je Horde edition, kde je pytlík, počítací bloček a všechny kostky i žetony ze všech tří verzí.

Zombie HOrd Edition _komplet

Pytlík je mnohem lepší než kelímek. Protože kostky se stejně hází z ruky, v kelímku či pytlíku jsou všechny kostky, vy ale házíte vždy max tři a z kelímku či pytlíku si je taháte. Z kelímku to moc nejde, z pytlíku mnohem líp. Navíc kelímek šíleně rachtá a zabírá zbytečně moc místa i v kallaxu. Ale teda HORDE EDITION je obrovská krabice na to, jak málo věcí v ní pak je... Prostě žádné balení není ideální. My chtěli komplet hru, pytlík a krabičku kvůli ukládání do kallaxu, a tak jsme zvolili verzi HORDE EDITION. Ta se teda shání ještě hůř než třeba základ... Snažili jsme se hru sehnat přímo od amerického vydavatelství a začít ji sem dovážet v pololokalizaci (a mít vždy dostatečně zásoby a jistotu nákupu na jednom místě), ale nepodařilo se... Tak jsme se alespoň domluvili s kamarády z Myšího doupěte, že po Evropě zkusí občas pár kousků sehnat a nabídnout je na český trh. 

Zombie kostky 1 – základ

Kelímek a kostky. Toť vše. V Myším doupěti si k tomu můžete pořídit i mozky a dostanete CZ návod, který jsme přeložili my ve 4 Kavkách. 

Zombie kostky 1_komplet

Jak se hra hraje? Základní pravidla jsou easy, mrkněte na naše video:

Zombie kostky 2 - zdvojená funkce (alias Santa)

Nejlepší je základ a první malé rozšíření zvané ZDVOJENÁ FUNKCE. Obsahuje 3 nové kostky: Santa, kráska a drsňák. Jedna je bílá, druhá červená, třetí růžová. Drsňák (černá kostka s bílým potiskem) na sobě má 2 stopy, 2 zásahy, 1 dvojzásah, 1 dvojmozek, tedy jeden mozek a jedna rána jsou zdvojeny. Na jeden hod tak nyní můžete obdržet až čtyři rány. Kráska (černá kostka s růžovým potiskem) na sobě má 3 stopy, 2 zásahy, 1 mozek. Tuto hrdinku na vysokých podpatcích je totiž těžké chytit, protože jako jediná kostka má na sobě tři symboly stop. A když už jí chytíte, ve dvou případech ze tří dostanete ránu. No a pak je tu Santa Claus (červená kostka s bílým potiskem) - 1 mozek, 1 dvojmozek, 1 stopy, 1 helma (zemře až při čtvrté zásahu), 1 zásah a 1 energy drink (že všechny zelené kostky, na kterých padla či padne do konce tahu stopa, se okamžitě přetočí na symbol mozku). 3 hrdinové se navzájem chrání. Pokud máte mozek jednoho z nich a na dalším hodíte brokovnici, přijdete o ten mozek i kostku, na které padl, ale zachráníte si kejhák a výstřel vás mine.

Zombie kostky 2

Zombie kostky 3 - školní autobus

Školní autobus nebo by se tomu dalo říkat jídelní vůz? Najdete tu jednu obří mnohostěnnou kostku, se kterou házíte jen, když chcete. Pak 10 žetonů mozků a 4 žetony výstřelů z brokovnice. Házíte normálně 3 kostkami, ale jednu můžete před hodem vyměnit za kostku školního autobusu. Na kostce školního autobusu jsou symboly: mozek (za každý mozek na kostce si vezmete žeton mozku), zásah (za každý zásah na kostce si vezmete žeton zásahu), mozek + zásah, STOP (tah končí), Dej přednost v jízdě (Yield - zásahy se stávají stopami), Slepá ulice (Dead End - Stopy se mění na mozky), Otisk pneumatiky (mínus 1 mozek a konec tahu). 

Pokud používáte více než jedno rozšíření Zombie kostek, speciální efekty se vyhodnocují v pořadí podle  toho, ze kterého jsou rozšíření: nejprve efekty ze Santy a pak ze školního busu.

Zombie kostky 3

Zombie kostky 1_a

Zombie kostky_mozky