7 oinkovek v české pololokalizaci

To jsou hry z Oink Games, které najdete v našem e-shopu

 

Dvě novinky z japonského vydavatelství Oink Games: Boj o poklady (Flotsam Fight) a Splašená sklizeň (Quickity Pickity) rozšířily řady našich pololokalizací na rovných 7. Už jsou ve skladu, v pondělí 25.9. startuje rozesílání. 

Pololokalizace = k jazykově nezávislé hře (na komponentech není nic napsáno) přikládáme tištěný český návod (drží ho prďácká křížová gumička, kterou od nás dostanete jako dárek). 

A jako všechny oinkovky, i tyhle jsou minimalistické, zábavné a vejdou se do kapsy. Jako obvykle jsme k nim připravili podrobné české návody a taky natočili videonávody, pokud nejste na písmenka. Navíc máme i hrací videa, abyste mohli okouknout, jak vypadá hra ve dvou. 

Splašená sklizeň (Quickity Pickity)

Nastal čas sklizně! Sbírejte ovoce, vytvářejte povedené sady a vydělejte majlant! Nebude to ale žádná procházka růžovým sadem. Jsou tu i další sběrači a zuřivě jdou po ovoci – stejně jako vy. Takže si musíte pospíšit. Navíc to všichni musíte stihnout, než se na scéně objeví tři opice! Jakmile se objeví, končí kolo. 

Japonská hra se v originále jmenuje Quickity Pickity, což je něco jako fofrsběr – a z toho vznikla naše česká Splašená sklizeň. Navíc jsme k ní připravili i podrobný český návod.

  • Počet hráčů: 2–5

  • Délka hry: 20 min

  • Věk: 6+

A jak se hra hraje? Všichni hráči najednou otáčejí lícem nahoru jeden žeton ovoce za druhým. Rychle sbírají ovoce a vytvářejí z něj sady na základě tvaru nebo barvy. Musí si ale dávat dobrý pozor na to, jaké ovoce sbírají, protože sady může tvořit jen ovoce se stejným výrazem obličeje a k tomu se stejnou barvou nebo tvarem. Karta tržiště přitom určuje, jakou odměnu za posbírané sady ovoce hráči na konci kola dostanou. Kdo vyhraje 3 kola, vyhrává celou hru.

 
 

 

Videonávod ke hře je tady.

Letsplejko (hra ve dvou) tu.

Boj o poklady

Plavíte se po světových mořích se skupinou lovců pokladů. Cenností jste už v hlubinách oceánu našli dost, a tak se vracíte domů. Jenže se strhne bouře a vaše loď jde pomalu ke dnu. Chcete zachránit všechny poklady, ale záchranné čluny mají omezenou kapacitu. A tak musíte zachránit aspoň to nejcennější. 

Možná budete tak šikovní, že se vám podaří zachránit všechny své poklady, zatímco poklady ostatních půjdou ke dnu. To se uvidí. Hraje se na 3 kola, na konci každého kola se rozdají žetony vítězných bodů, a kdo jich má na konci nejvíc, vyhrává, protože zachránil nejvíc pokladů. 

Japonská hra se v originále jmenuje Flotsam Fight, my jí říkáme Boj o poklady. Jako vždy jsme ke hře připravili i podrobný český návod.

  • Počet hráčů: 2–6

  • Délka hry: 30 min

  • Věk: 8+

A jak se hra hraje? Vyberte si člun (je jich 8 a jsou očíslované), na který položíte svůj poklad (hodnotu pokladu určují velká rohová čísla na kartě, čísla člunů pak menší čísla na bocích karet). Karta se pokládá ke člunu lícem nahoru. Poklady můžete nakládat jen na tolik člunů, kolik je hráčů (např. 3 hráči = 3 čluny). 

Můžete naložit pouze poklad vyšší hodnoty, než je poslední na člun položená karta. U každého člunu se tak tvoří vzestupná postupka. Konec kola nastane, když se někdo zbaví poslední karty. Vyhrává hráč s 0 kartami v ruce, prohrává ten, kterému v ruce zbyla nejvyšší karta (nejcennější poklad, který nedostal včas na záchranný člun). Po odehrání 3 kol hra končí. Vítězí hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů.

 
 

 Videonávod tu:

Letsplejko (hra ve dvou) tu: