Plácli jsme si s Oink Games a vydáme jejich hry česky

Zpráva roku

Určitě pro nás. A myslíme, že i pro vás. 

Podařilo se nám podepsat výhradní distribuční smlouvu pro Česko a Slovensko s japonským vydavatelstvím Oink Games a zároveň jsme společně naplánovali i několik plných lokalizací (v překladu z deskovkářštiny – to jsou hry, které budou kompletně v češtině, a my budeme jejich českými vydavateli). 

V pololokalizaci (v překladu – s tištěným českým návodem) nabízíme hry od Oink Games už přes dva roky. A způsob, jak to děláme a jak se nám podařilo rozproudit zájem o tyhle kapesní chytré hry, se jim líbil. Nás zase baví jejich přístup i samotné oinkovky. Takže jsme si plácli. 

Oink Games nevydávají desítky her ročně, zato tvoří hity, které se prodávají i po mnoha letech. Třeba Ponorka (Deep Sea Adventure) je už z roku 2014 a furt je úspěšná. Uvažujeme stejně. Skvělé hry by neměly mít jepičí život, ale spíše pořádnou péči. Teď ji v Česku a na Slovensku dopřejeme i oinkovkám. 

Jenom bacha. Než se kompletně zastaví tok oinkovek z jiných zdrojů, chvilku to zabere. Takže pokud chcete hru s vychytaným českým návodem od nás, najdete je buď přímo u nás, nebo v obchodech, hernách a knihovnách, se kterými spolupracujeme (např. Planeta her, Myší doupě, Gerlich Odry, Kavenu, chomutovská knihovna, Tabletop, Domov her, District 5). 

Pokud vám budou oinkovky od nás někde chybět, tak nám napište – nebo jim třeba dejte vědět, ať se nám ozvou. 

Věříme, že v budoucnu tyhle designově rozkošné a herně chytré kapesní deskovky najdete všude, kde rádi nakupujete nebo kde si hry půjčujete a kam chodíte hrát.