Co doma rády hrají 4 Kavky (jaro 2021)?

unnamed (17)

Co nejčastěji hrajeme? Jsme 4, nejmladší Kavce je 8, starší 11, mámě Alici 45 a tátovi Martinovi 43. Takže věkové rozpětí herních křídel je veliké. Hry ale mají celkem úzké zaměření. 

  • typ: rodinné hry 
  • počet hráčů: 3-4 
  • věk: 8 +
  • herní doba: max. 30 min

Delší a složitější hry sice doma taky máme, ale hrajeme je jen vyjímečně (Harry Potter - Boj o Bradavice, Carcassonne, Monopoly - vůbec nás už nebaví, Dostihy a sázky - vůbec nás už nebaví), ale moc na ně není čas. 

Alice dost hry loví a sbírá a říká tomu "moje investiční sbírka her", protože dobré hry se po vyprodání dají dobře prodat, mnohdy i za násobky cen. Ale spíš by nám bylo líto je nemít a nemoci pak už sehnat a hlavně doufáme, že jednou budeme mít tolik času, že je prostě budeme hrát (Na křídlech, Divukraj, Kronika zločinu, Alhambra s mnoha rozšířeními).

 

Nejraději hrajeme pohodové rychlovky, které sfouknem do půlhodinky:

Strategické hry (kombinujete, strategizujete): Marvel Splendor 

Abstraktky (strategické abstraktní hry, krásné na pohed i hraní): Ubongo, Azul, Sagrada, Nova Luna, Patchwork, Noctiluca, Dračí palác

Logické hry: Rummikub XXL 

Klasické hry: šachy, dáma, vrhcáby, kanasta, prší

Kooperačky: Zombie Kidz, Krycí jména, Jedním slovem 

Párty hry: Dixit, Activity, Vúdú

Vzdělávací hry: Umí prase létat 

Postřehovky: Duch

Slovní hry: Bananagrams, Bomba, Scrabble

Rychlé karetky: Medvěd Wrr, Žralovci, Švábí salát, Zbodni salát, Kombo Afrika, Port Royal, Spící královny, Lama, Piou Piou

Stavění: Kingdomino

Venkovní: Kubb, kroket, petanque, drápky, retrohry (skákání gumy, cvrnkání kuliček, skákání panáka, krvavé koleno...)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení