Cirkusy skladem. Město 77, Gorily a Ponorky budou k mání začátkem příštího týdne. Startupy k nám míří z německého skladu evropských Oinků.

Deskové hry s tématem zvířat a přírody

unnamed (1)j

Lidi často shnánějí tématické hry kolem přírody a se zvířaty. Takových je hodně. Vždy znovu a znovu hledáme a doporučujeme, nakonec jsme si řekli, že bude jednodušší je jednou sepsat a pak eventuelně doplňovat. Takže co jsme sami měli doma a hráli nebo ještě hrajeme? 

 

Divukraj - nádherná složitější hra, fakt velká záležitost plná roztomilých zvířátek žijících v lese pod stromem, drahá, dlouhá a těžká hra, kterou hrají i sami dospělí, existují rozšíření

unnamed (10)

Na křídlech - krásná, velká, dlouhá hra, kterou hrají i samotní dospělí, existují rozšíření

unnamed - 2021-02-13T100907.689

Pikantní kočky - párty karetka, která se ale blejská, jak kdyby byla ze sapy, kočky jsou hodně čínského vzhledu a ne každému ten design sedne

unnamed - 2021-02-13T100728.492

Umí prase létat - skvělá hra pro menší děti, u které se naučí lecos o mnoha zvířatech, existuje menší i větší verze

unnamed (45)

Švábí salát - zábavná postřehovka, u které hledáte šváby v salátu a musíte umět rychle lhát

unnamed - 2021-02-13T100828.564_1

 

Od stejného vydavatele jsou i stejně velké krabičky s veselými hrami a podobnou grafikou a ty nás baví snad ještě víc než Švábí salát: Túry múry, Tarantule tango, Blafuj a Dodelido. Nějaká ta zvířátka jsou tam všude. I když trochu nechutná a v reálným životě byste na ně na stolní desce nechtěli narazit. 

unnamed (4)_3

 

Žralovci - karetka, kterou jsme vydali, s jedním balíkem žraločích lovců můžete hrát 7 různých her (vole padni, větší bere, autobus, blázinec, švindl, sexteta, černý Petr. Nyní hru rozšiřujeme o desítky dalších her i s kostkami a připravujeme na podzim vylepšenou verzi. 

4 Kavky_Žralovci (8)

Kvak - deskovka pro prcky, žáby, roz,nožování, putování po rybníce, hra je podobná staré hře Lovci pokladů

unnamed (50)

Superfarmář - deskovka pro prcky, u které se naučí počítat, mění králíky za větší zvířata a potřebují od každého druhu získat aspoň jeden kus

unnamed (57)

Medvěd Wrr - milá karetní hra s roztomilým medvědem v hlavní roli, víc v popisu zde

Medvěd Wrr (6)

Lama - něco jako prší a na kartách je pár lam, prima karetka do kapsy

unnamed (80)_1

Kombo Afrika - prima rodinná strategická karetka, víc v samostatné recenzi

unnamed (2)

Gump - rodinná hra o hledání pravého páníčka, hra podle knihy a filmu, víc v samostatné recenzi

unnamedk

Noctiluca - krásná rodinná abstraktní hra, lovíte z jezírka světélkující zvířátka zvaná noctilucy, víc v smostatné recenzi

IMG-2494

Piou Piou - když máte kartu slepice a kohouta, získáte vejce, za další dvě slepice se z vajíčka vyklube kuře, když má ale někdo kartu lišky, vejce vám může sebrat, ubráíte se leda dvěma kohouty. Rychlá veselá rodinná karetka, víc v samostatné recenzi, hru si můžete koupit u nás v obchodě.

IMG-4263

Hippo - minihra do kapsy, hroch hlídá bazén a vy chytře ukládáte do jednotlivých částí záchranné kruhy tak, abyste vyhazoval soupeře a jako první se všech svých kruhů zbavil. Komu se to povede, vyhrál. Trochu matiky, trochu přemýšlení, za 10 minut je hotovo. Víc v samostatné recenzi zde.

IMG-2516

Takenoko + Takenoko panďátka - nádhern velká stolní moderní deskovka. Ve hře je jedna hladová panda a jeden nešťastný zahradník, který ji musí krmit, Ale panda toho tolik sní, že pěstovat bambusy dostatečně rychle, je málem sportovní disciplína. Pandu dal jako dar čínský císař tomu japonskému. Ukrmí jeho zahradník obřího medvěda nebo neukrmí? To záleží na vás. Hra je opravdu parádně zpracovaná, stavíte zahradu, zavlažujete, na zavlažované půdě zásíte bambusy a papanda (protože furt papá) žere a žere. Velkou recenzi najdete zde.

unnamed (12)_1

Heckmeck - malá, rychlá hra pro všechny generace hráčů. Jste ptáčci a zobáte červíky. Kdo jich sezobne nejvíc, vyhrál. Jsou tu krásné těžké hrací kameny jak z domina a speciální hrací kostky, na kterých je místo šestek samej červ. Házíte libovolně dlouho, při každým tahu vytřídíte jedno číslo. Vytříděná čísla už ale znovu odložit nemůžete, takže je to risk, zda váš tah nakonec nebude neplatný. Hru si u nás můžete koupit i s rozšířením. 

IMG-5475

Jak se Hecmeck hraje vás naučíme v našich dvou videích.

Bobří banda / Bobří klan - postřehová karetka, kterou budou děti chtít hrát stále dokola

IMG-7444

Djeco kousky: Bláznivé kachny, Zanimatch, Batanimo, Sardines, Savana a Forest adventure

unnamed (6)_4

Střelené kachny - zábavná párty hra

unnamed (7)_3

Taco kočka koza sýr pizza - úplně prdlá párty hra, kterou naše děti milují a i my u ní čůráme smíchy

unnamed (9)

6. bere - je ta, jen jedna kráva na břebalu a sboráte trestný krávy na miniaturních ikonkách krav na kartách. Videonávod od nás? Máme.

unnamed (8)_3

 • Farmář Pepík - minikaretka pro prcky
 • Zvířecí kvarteta od české značky Bylo nebylo 
 • Puclesa od české značky Kreslíkárna
 • Dostihy a sázky
 • Kdo to byl - zvířátka a hovínko uprostřed, kdo to udělal? Kdo to byl? Vtipná minikaretní postřehovka
 • Veverčáci - minikaretní paměťovka s veverkami a oříšky
 • Ostrov koček
 • Oink games: Gorily (Durian)
 • Krabčáci
 • Kočičí klub
 • Similo zvířata, Similo Safari
 • Safari bar
 • Kaskádie
 • Výbušná koťátka
 • Plný kurník
 • Zkroucení červi
 • Kulišák
 • Kabo
 • Pass the Pandas